Kép forrása: EFE

barcelona

Barcelona, ​​szeptember 26. (EFE). - A Barcelona szerdán kvalifikálta magát a női Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, miután Patri góljával 3–0-ra legyőzte a kazah BIIK Kazygurtot (az első mérkőzésen 3–1-re). Guijarro, Marta Torrejón és a holland Lieke Martens, aki csapata legjobbja volt.

A Barcelona a jól megtanult leckével jött ki, türelmesen és tizenegyes gálájával játszott, mivel az induló csapatban legfeljebb hét változás következett be az első szakaszhoz képest, amelyben meglepte a kazah csapat.

Fran Sánchez képviselői tudták, hogy nem kell beilleszkedniük a lét bonyolításának elkerülése érdekében, és maximális intenzitással a katalánok a tervek szerint viselték a játék súlyát.

Fontos volt a korai gólszerzés, és a barcelonai játékosoknak sikerült. Patri Guijarro, elölről, a fal mögött Tony Duggan-nel szerezte meg az 1-0-t a 4. percben. Az első lépést megtették, bár a következő még nem érkezett meg, többszörös eset ellenére.

A BIIK sok védekezési óvintézkedéssel, és próbálta megtalálni az elõreinek sebességét (Ihezuo és Gabelia) a percek múlásával hátralépett, és néhány alkalmat leszámítva soha nem zavarta meg Sandra Paños kereteit.

Eközben a bal oldalon lévő Lieke Martens minősége által megerősített támadással az egy az egyben Barça kapott néhány érkezést, például egy holland lövést a 22. percben, vagy egy Vicky Losada szabadrúgását a kazah védte. cél.

Az Ihezuo által elutasított gól a 26. percben volt a BIIK legegyértelműbb megközelítése. Az első félidő végéig a legjobb esély Patri Guijarro egyéni akciója volt (min. 35).

De amint a második félidő elkezdődött, egy jobb oldali Tony Duggan-keresztet nem mentett Zheleznyak, és Marta Torrejón a kipattanót kihasználva 2-0-ra lőtt a 48. percben.

A Barça csapata irányította a játékot, és Martens egyik területről a területre adott játékában a holland az 59. percben le tudta zárni a játékot, bár úgy döntött, hogy Caldentey-vel játszik, amikor minden a maga javára állt.

A kazahokat néhány percig biztatták, hogy keressék a gólt, amely besorolást adna nekik, de a katalánok nem szenvedtek. A BIIK-nek semmi esélye nem volt, a Barça pedig igen, főleg azzal, hogy Duggan belépett Andonova játékába.

Macedónia 3-0 volt a területen kívüli lövésekből, az elsőben a labda a keresztlécet érte (min. 79), a másodikban a BIIK gólja (min. 83.) mentette el a labdát. Végül a 90. percben, egyéni játék után, Lieke Martens megszerezte a harmadikat, és véglegesen a Barça csapatát ítélte a nyolcaddöntőbe.

3 - Barcelona: Sandra Paños; Marta Torrejón, Andrea Pereira, María León; Vicky Losada, Patri Guijarro, Kheira Hamraoui, Leila Ouahabi; Mariona Caldentey (Aitana Bonmatí, min. 89), Tony Duggan (Natasa Andonova, min.69) és Lieke Martens.

0 - BIIK Kazygurt: Zheleznyak; Kravets, Mashkova, Rosenquist, Kraszjukova; Korte, Kulmangambetova (Ikwaput, min. 81), Adule; Litvinyenko, Ihezuo és Gabelia.

Gólok: 1-0, min.4: Patri Guijarro. 2-0, perc: 48: Marta Torrejón. 3-0, min.90: Martens.

Játékvezető: Justina Lavrenovaite (LTU). Sárga lapot mutatott Hamraoui (min. 75) és Adule (min. 80).

Események: 1667 néző vett részt a mérkőzésen a MiniEstadiban lejátszott mérkőzésen, amely a női Bajnokok Ligája 32. fordulójának második fordulójának felel meg.