Pesic csapata Hanga, Davies és Mirotic vezetésével nem adott lehetőséget a Bayernnek (67–77)

Oszd meg a cikket

Mirotic, Barthel előtt egy meccsen. EFE

barcelona

A Barcelona (67-77) a pályán a Bayern München remek játékban védekezésben, főleg az első félidőben, amelyben ragyogtak Hanga Ádám (10 pont és 10 gólpassz) és Brandon davies, 13 ponttal és védelmi kiállítással.

A katalánok kellemes éjszakát töltöttek el a bajor főváros Audi Dome-ján, köszönhetően a jó játékkezdésnek (7-13, min. 5), ahol Hanga és Higgins vezette a támadást, Ante Tomic pedig uralta a kipattanót.

A németeket legyőzte a kiváló barcai védelem, különösen a második negyedben, amelyben csak 9 pontot szereztek. 19 labdát vesztettek, és alig zavarták riválisukat a táblák alatt, ami miatt mindig lemaradtak az eredményjelzőn. A Barça az elejétől a végéig uralta a játékot.

Csak Lucic és Koponen hármasai tették lehetővé, hogy felépüljön az eredményjelzőn (13-15, min. 9), de a katalánok mindig intenzíven védekeztek, lenyomták a labdát riválisuktól, Álex Abrines pedig figyelmes mögött az első negyed befejezéséhez. négy előnnyel (16-20).

Nelson két pontot hozott le a Bayernről a második játékrész elején, de a Barça végérvényesen magáévá tette a játékot rész 2-15 ez tizenöt ponttal vezetett előre (22–37, min. 18).

A katalánoknak nem volt szükségük a hárompontos vonal ihlette éjszakára (19/3-ból 3) mivel inkább Nikola Mirotic és Ante Tomic ellenféllel ellentétben és zicceren belülről találta el a rivelét. A félidőben 14 pont volt az előny (25-39).

A szünet után Barça Smits hármasa és Nikola Mirotic két pontja után tizennyolc pontra növelte a különbséget (28–46, min. 24).

Az egyetlen, de ezt a Barcelona diadalára lehetne vinni, a gyenge védekezés Paul Zipser felett, túl szabad volt, amikor felért a hárompontos vonalra, és négy lövéséből négyet szerzett.

A német pivot vezette a félénk német reakciót és egy másik forgócsapat, Danilo Barthel hármasa reményt adott a Bayernnek az utolsó negyedre (45-54).

Brandon davies Az elmúlt időszakban a középpontba került, hogy felajánljon egy védelmi klinikát, és minden támadó tehetségét a padlóra tette (48-62, min. 3. 4).

Hanga és Delaney sikeresen vezette a csapatot, amely folytatta a védelem overallját, hogy megszakítsa a németek esetleges helyreállítási kísérletét, akik mindig Zipser és Radosevic pontjait keresték.

A Bayern tíz pontig jutott (60-70, min 39) de a dobóinak játékára gyakorolt ​​csekély hatás miatt soha nem zavarta a Barçát.

Davies és Mirotic két villanása 60-75 lett, ezzel elmaradt a büntetésre ítélt Barça-győzelem, amivel a Real Madriddal és az Isztambul Anadolu Efes-szel holtversenyben vezet.

67 - Bayern München (16 + 9 + 20 + 22): Lo (-), Dedovic (3), Lucic (11), Huestis (5), Monroe (2) induló csapat-, Koponen (3), Zipser (19), Barthel (9), Lessort (3), Radosevic (10), Nelson (2) és Flaccadori (-).

77 - Barça (20 + 19 + 17 + 21): Hanga (10), Higgins (16), Smits (3), Mirotic (14), Tomic (8) -indító csapat-, Delaney (7), Davies (13), Kuric (2), Abrines (4) és Oriola (-).

Játékvezetők: Boltauzer (Szlovénia), Foufis (Görögország) és Thepenier (Franciaország). Öt személyes szabálytalanság miatt megszüntették Álex Abrines-t (min. 35).

Események: Az Euroliga tizenötödik napjának megfelelő mérkőzést 6500 néző előtt játszották a müncheni Audi Dome-ban (Németország).