Jupp Heynckes emberei legyőzték a Stuttgartot (3-2), és hozzáadták a Ligát, a Bajnokokat és a Kupát

Madrid | 01 · 06 · 13 | 23:40

magas

Hírek mentve a profilodba

A Bayern játékosai ünneplik diadalukat. Reuters

Történelmi mesterhármast ért el a Bayern München, miután Muller büntetőgóljának és Mario Gómez további két góljának köszönhetően legyőzte a Stuttgartot (3-2) a kupadöntőben, ami Harnik kettőjét elégtelenné tette a német szezont lezáró mérkőzésen.

Egy nagyon kényelmetlen Stuttgart csatát mutatott be az Európa-bajnok ellen. Az első 20 percben egyértelmű esélyei voltak a pontszerzés megnyitására, de Neuer sikere és Maxim kudarca nullára hagyta a vendégcsapatot.

A Bayern fokozatosan meghatározta dominanciáját a középpályán, de az érkezők még mindig széles körben oszlottak meg. A gól előtt egy ellentmondásos játék érkezik, amelyben Molinaro nagyon későn érkezett és leütötte Robbenet a környéken, de a játékvezető nem mutatott rá a végzetes pontra.

Valamivel később, 35-ben és talán ennek az íratlan kompenzációs törvénynek köszönhetően a játékvezető az előzőnél sokkal kétségesebb büntetőt füttyentett ki, és Muller kapujához vezetett, aki tizenegy méterről verte a stuttgarti kapust.

A második félidőben Heynckes emberei fokozták az iramot, hogy megpróbálják megölni a játékot, és a szélen végzett jó játék esetén megérkezik a második. Robben megnyerte az alapvonalat, és lehetővé tette Lahmot, aki hátulról jött, és gólt adott Mario Gómeznek.

A spanyol származású támadó megismételni akarta, és 60-ban aláírta a harmadik gólt, miután tökéletesen befejezte Muller remek szállítását, hogy befejezze korábbi csapata elsüllyedését. De a vége előtt Stuttgart büszkén lőtt, és mindkettőt megtisztelte. Sakai mesteri keresztet tett és Harnik fejébe tette a labdát, aki megállíthatatlan fejlécet kötött a háló aljára.

Úgy tűnt, hogy a gól szárnyakat ad Bruno Labbadia játékosainak, és egy utolsó erőfeszítéssel sikerült különbségeket csökkenteniük ugyanazokkal a főszereplőkkel folytatott játék során: Sakai centere és Harnik gólja, hogy feldobja a mérkőzés utolsó tíz percét. De Stuttgart kitartása ellenére az eredményjelző nem mozdul tovább.

Ezzel a győzelemmel a Bayern meghódítja a kupát, és a történelem hatodik csapata, amely eléri a „hármas koronát”, miután 2010-ben ellene futott, és bekerül a kiválasztott listába, amelyet a Celtic de Glasgow, az Ajax, a PSV, a Manchester United, a Barcelona és a Inter Milan.