A kocogás a futás kényelmesebb formája, bár erőteljes, nagy hatású intenzitású edzésként tökéletes kalóriaégető lehet, ha csak 30 percig végzi.

kalóriák

Ha azonban tudni akarja hány kalóriát éget el 30 perc könnyű kocogás közben, Ne feledje, hogy ez nem csak a gyakorlat idejétől függ, hanem más tényezőktől is, például a testsúlyától és a ritmus sebességétől.

Ha még nem ismeri a kocogást vagy a futást, a legjobb, ha edzése időközönként történik.

A könnyű kocogásból elégetett kalóriák

Hány kalóriát éget el 30 perc könnyű kocogás közben? óránként 8 kilométeres sebességgel függ a testsúlyodtól.

Minél többet súlyozol, annál több kalóriát éget el percenként. Az elvégzett tanulmányok azt mutatják, hogy egy 73 kilogrammos ember körülbelül 292 kalóriát éget el fél óra kocogás közben, míg a 90 kilós személy 364 kalóriát éget el.

Másrészt egy 110 kilogrammos ember akár 436 kalóriát is megéget, amely fél órán keresztül azonos sebességgel fut.

A közelítő szám meghatározása 30 perc könnyű kocogás közben megégeti a kalóriákat, súlyát és tempóját figyelembe véve használhatja a futók és kocogók kalóraszámlálóját, amely elérhető az interneten.

Javaslatok a kocogáshoz és a testedzéshez

A sérülések és az izomfájdalmak elkerülése érdekében töltsön legalább öt perc aerob tevékenységet egy bemelegítő szakaszban, és további öt percet a hűvös állapotban.

Csak fél órája van a testmozgásra, ne feledje, hogy a bemelegítést és a lehűlést csökkentett intenzitással kell elvégezni, ez azt jelenti, hogy kevesebb kalóriát éget el ez idő alatt.

Ha a súly a probléma, segít megtudni, hogy a szakértők mennyi fizikai aktivitást javasolnak, meg akarja-e tartani jelenlegi testsúlyát, vagy le kell fogynia néhány kilogrammal.

Ha el akarja kerülni a súlygyarapodást, akkor legalább 150 perc közepes intenzitású aerob testmozgásra van szükség, például gyors séta, elosztva a hét folyamán.

Ugyanazokat az eredményeket érheti el, ha elkötelezi magát egy intenzív intenzitás mellett, például heti 75 perc futással. Ha azonban fogyni próbál, akkor valószínűleg minden héten több perc mozgásra lesz szüksége, miközben csökkenti a kalóriabevitelt.

Ne legyen türelmetlen, és ne erőltesse az ügetését

A gyors fogyás iránti erős vágy türelmetlenné teheti, és meg akarja erőltetni a kocogás vagy a futás intenzitását. Ez teljesen nem tanácsos, főleg, ha régóta ülő vagy.

Az első pár hétben lassabban indul. Gyalogoljon 20–22 percet gyors ütemben.

A harmadik héten adjon hozzá intervallum edzést. Gyalogoljon öt percig, majd fuss még 30–60 másodpercig; felváltva ezt a séta és kocogás mintát összesen 22 percig.

A negyedik hét során adjon hozzá néhány percet az edzéshez ugyanazokkal a járási/futási intervallumokkal, mint amit a harmadik héten tett.

Ideális esetben tartsa be a legalább 12 hetes edzéstervet, mielőtt 30 percen át futni kezdene, ami időt ad az izmoknak és a szív- és érrendszernek, hogy növelje ellenállását.

Egyéb javaslatok

A legjobb, ha a kocogási rutinok csak heti 3 napra korlátozódnak, és a kettő közötti napokat az erőnlétre összpontosítva használja, amely erősen tartja a lényeget.

A kocogás nem biztos, hogy megfelelő tevékenység az Ön számára, ha több mint 20 százalékos a túlsúlya.

Az intenzív, nagy hatású testmozgás szintén nem ajánlott, ha olyan egészségi állapota van, amely befolyásolja a szívét, a csontokat vagy az ízületeket.

Ha egészségügyi szövődményei vannak, veszélyesebbé tehetik a gyakorlatot, ezért mindig győződjön meg róla, hogy először megkapja orvosának engedélyét.

FIGYELEM: Ezt a cikket nem szabad egyenértékűnek tekinteni a szakmai orvosi konzultációval. Forduljon megbízható orvosához, ha bármilyen kérdése van ezzel vagy az egészségével kapcsolatos bármely más kérdéssel kapcsolatban.