A szimeoneiak első vereségüket az új Anoetában illik be

A Real Sociedad a második Oddaard és a Nacho Monreal góljainak köszönhetően a második félidő után alig két perc alatt, a második félidő után alig két perc alatt befejezte az Atlético de Madrid jó sorozatát az új Anoeta sikertelen győzelmével (2-0). negyedik nap a Santander Ligában. A kihívás nem volt könnyű, és a baszk csapat jól beszámolt róla. Az Anoeta-teszt mérgezett csapda volt az Atleti számára érvek nélkül a válogatott szünet utáni napon. Az első félidőben dominánsabb volt, de végül a helyiek javaslata alá esett. Két baklövésben minden tönkrement. Oblak veresége és cseréje.

Diego Costa

Talán ez volt a legrosszabb, a matracok negatív egyenlege, mielőtt a Juventust befogadták a „Bajnokokba”. A szlovén kapus végül megdöbbent a Real második góljában - nem vesztette el az eszméletét -, és 20 perc hátránnyal átadta helyét Adánnak. Nem volt hajlandó elhagyni a pályát, de Saúl és Koke kapitányok végül meggyőzték, mivel az eredményjelző sem hívott feltámadást.

Imanol Alguacil játékosai az első félidőben Oyarzabal heads-upjával, sőt portu centerével is figyelmeztették, hogy a spanyol válogatott csatárnak nem sikerült célba érnie. Az érdem kezdett „txuri-urdin” lenni, Oblak ismét csiszolta a kesztyűjét. A rojiblanco kapus még egy napot az irodában élt, Anoeta pedig a lelátón rezgett a jelenléti rekorddal a csaknem 35 000 nézőnek köszönhetően.

A forgatókönyv nem volt kényelmetlen egy Atleti számára, aki a saját tempójában folytatta, anélkül, hogy újabb felszerelést tett volna, és várta volna a Real offenzíváit, ami nem volt pontosan mozdulatlan. A Donostiarrák hamarosan megtalálták a boldogsághoz vezető utat egy Odegaard-góllal a környék szívében. A norvég kapott labdát Mikel Merinótól, és némi vagyonnal meghatározta.

Lövése megérintette Savic borját, és elhárította a labda pályáját. A gól miatt Simeone emberei "piszkosak" lettek, elveszítették az utolsó métereken, és kevés hír érkezett Joao Félixtől, akinek a futballja az első félidőben volt, mielőtt kicserélték volna. Mindössze két perccel az 1-0 után jött a második és az utolsó csapás Atlético de Madridnak.

A terület középpontja, a fiatal Isak lövésével a kis területen kötött ki, és Monreal - aki a Realnál debütált - 2-0-ra tette be a lábujját Oblak szédülése mellett, akinek a füvön kell kezelni. Adan átvette tőle, és az utolsó 20 percben alig volt munkája. A játék teljes súlya Moyà kapuja felé fordult.

VITOLO, A CÉL közelében

A elleni eredménnyel az Atlético növelte a vonalakat, és nagyobb nyomást generált, tudatában annak, hogy már keveset veszítenek. Ekkor Vitolo párszor megtalálta a tereket. Az első háromszögelésből állt, amelyet Moyà érdemben leállított, a második pedig egy Lodi-akcióban, amelynek Diego Costa nem volt szerencsés.

Correa, aki ebben a szezonban debütált a milánói csalódott szerződtetése után, szintén szerette volna cserélni a matrac szerencséjét, de a kék-fehérek legyőzésére nem volt mód. A 2-0 az utolsó sípszóig maradt, a Real megnyeri a győzelmek rekordját, és az Atleti - akinek hiányzott Morata - először megbotlik a Ligában, miután harangokkal kezdett.

ADATLAP.

VALÓDI TÁRSADALOM: Moyà, Zaldúa, Elustondo, Llorente, Monreal; Zubeldia, Mikel Merino (Zurutuza, min.83), Portu (Janujaz, min.82), Odegaard, Oyarzabal; Isak (Willian José, min. 74).

ATLÉTICO DE MADRID: Oblak (Ádám, min. 66); Trippier, Giménez, Savic, Lodi; Koke, Saúl, Lemar (Llorente, min. 46); Vitolo, João Félix (Correa, min. 57) és Diego Costa.

CÉLOK: 1-0, min.58, Odegaard; 2-0, min. 60, Monreal.

JÁTÉKVEZETŐ: Mateu Lahoz (C. Valenciano). Sárga kártyával (min. 45) figyelmeztette Zubeldiát a Real Sociedadnál; és Trippier (min.51), Llorente (min.60) és Diego Costa (min.69) az Atlético de Madridnál.

STÁDIUM: Reale Aréna, 34 719 néző.