ÖBLÍTŐ RÉGEK.- A spanyol Pablo Carreño Busta, Huszadik kiemelt, ma reggel New Yorkban 3-6, 7-6 (5), 7-6 (4), 0-6 és 6-3-ra verte a kanadát Denisz Shapovalov, tizenkettedik kiemelt, és három év után másodszor jutott el a US Open.

shapovalovot

Négy óra és nyolc perc akció után a központi bíróságon Arthur Ashe, nak,-nek Öblítő rétek, Carreño Busta 26 „ászt” vert a 21 éves Shapovalovtól, akit negyedszer nyert meg az öt meccsükön, minden kemény pályán elért győzelem.

Carreño Busta, 29, 27 a világranglistán, négy év után másodszor tér vissza az Open elődöntőjébe, amely a legjobb eredménye a Grand Slam tornákon.

A spanyol teniszező, aki két héttel ezelőtt alakított párat a fiatal ausztrállal Alex De Miñaur elnyerte a Cincinnati Masters 1000 páros címét, amelyet ugyanazokon a pályákon játszottak a Flushing Meadows-ban, a koronavírus-járvány miatt, bejutott a negyeddöntőbe, miután a szerbet vasárnap kizárták Novak Djokovic, első mag, amiért véletlenül eltalált egy vonalas nőt.

A kizárás és az azt követő kizárás Djokovic tornájáról, amely az első szettben következett be, amikor Carreño Busta 6-5 volt a javára, lehetővé tette a spanyol teniszező számára, hogy olyan energiát tartalékoljon, amelyet maximálisan ki kellett használnia, hogy képes legyőzni Shapovalovot., riválisa mindig az agresszív teniszt tartotta fenn az adogatásával és emel a hálóig.

De Carreño Busta nyugodt és magabiztos játéka a pálya mögül a végén megtérült számára azáltal, hogy sokkal teljesebb teniszt nyújtott, mint az ellenfele, ami lehetővé tette számára a két döntetlen döntő céljának elérését is, amely megnyerte.

Tökéletes maradásokkal tette meg a hatodikban a 4-2-es részért, amely válaszok és erő nélkül hagyta Šapovalovot, aki látta, hogy Carreño Busta megtartotta az adogatását, és az első 40–0-s meccslabdájánál biztosította a győzelmet.

Carreño Busta riválisa a német lesz Alekszandr Zverev, 23 éves, ötödik kiemelt, akinek négy szettre is szüksége volt az első negyeddöntőben, mielőtt 1-6, 7-6 (5), 7-6 (1) és 6-1-re legyőzte a horvátot Borna Coric, Huszonhetedik kiemelt, és először jutott be a US Open elődöntőjébe.

Carreño Busta és Zverev párharca a második lesz, 1-0-s előnnyel a német teniszező számára.

Carreño Busta öt „ásszal” és egyetlen kettős hibával zárta 11-et Shapovalovtól, aki 70-szer ment fel a hálóba 52 pontot szerezve.

Míg a spanyol teniszező 19-ből 10-et ért el, de 42 győztes ütésével 42 ellenőrizetlen hiba ellen lépett pályára, szemben Shapovalov 76-os, illetve 76-os hibájával, aki nehezen tudott kimaradni az első, dupla hibás elődöntőből. az Open és a Grand Slam.