QUEBEC - A helybeli Aleksandra Wozniak, a cím harmadik favoritja továbbra is kitartó a Québecben megrendezésre kerülő Canadian Open szintetikus portfólióján és 220 000 dolláros nyereményalapú győzelem mellett, miközben továbbjut a negyeddöntőbe.

nagy

Wozniak támadó teniszével 6-2, 7-5-re verte az orosz Regina Kulikovát, és így újabb lépést tett előre hazájában.

Így Wozniak anélkül, hogy feladott volna egy szettet, a pénteki negyedben várja az orosz Alla Kudrjavcevát, aki szintén nem veszített szettet két egyéni diadalában.

A negyedik kiemelt cseh Lucie Safarova 6-2-re és 6-2-re legyőzte egy másik házigazdát, Valerie Tetreault, ellenfele pedig a negyeddöntőben az amerikai Bethanie Mattek-Sands lesz, aki honfitársát, Vania Kinget verte meg 6 -3 és 6-3-ra.

Eközben egy másik amerikai, Lilia Osterloh is bejutott a quebeci torna nyolc legjobbjának fordulójába, 6-3, 2-6 és 6-2-re legyőzve a svájci Amra Sadikovicot.

A negyeddöntőben Osterloh a nyolcadik kiemelt német Julia Goerges-szel találkozik, aki a héten nem hagyott szettet az úton.

A szerdán már a negyeddöntőre meghatározott összecsapásnak két kiemelt fej lesz négyszemközt, például az orosz Nadia Petrova, a legjobb favorit és a magyar Czink Melinda, ötödik.

A páros versenyben az argentin Jorgelina Cravero és a brazil María Fernanda Alves alkotta dél-amerikai duó a második fordulóban 4-6, 6-2 és 14-12-re kikapott a negyedik favorit Kudrjavcevától és az amerikai Riza Zalamedától.