A fehér csapat legyőzte az Euroliga Fenerbahce-t (77-79), a jelenlegi kontinensbajnok.

madrid

A Real Madrid hozzátette negyedik egymás utáni győzelem az Euroliga hazai pályán legyőzve a Fenerbahcét, jelenlegi kontinensbajnok, Luka Doncic új kiállításán és egy remek kóruselőadáson, amellyel az első fordulót zárja a besorolás tetején (77–79).

A szlovén sztár még egy nap vezette csapatát, és megérintette a hármas duplát, miután 20 pontot szerzett, nyolc lepattanót és tíz gólpasszt osztott ki, emellett két labda visszaszerzése és tíz személyes szabálytalanság befejezésére kényszerítette a 37-et.

A kilencedik madridi győzelem jött a hatalomtól a hatalomig tartó párt, amelyet apró részletek döntöttek és amelyben a török ​​csapatnak két lehetősége volt a hosszabbítás kényszerítésére a legjobb ember kezében, Brad Wanamaker, aki két és fél másodperc hátralévő idő alatt kapott egy Thompkins-blokkot, és elmaradt a kürtön kényelmesnek tűnő pálya.

Pablo Laso öt védekező indulót állított pályára, hogy megpróbálja csillapítani a török ​​támadásokat, amelyet csak a baleset első akcióiban ért el, mivel amint a Fenerbahce gépezete működni kezdett, előnyei nem szűntek meg növekedni.

Zeljko Obradovicék tizenegyet kaptak, mielőtt a Real Madrid tompán nem válaszolt volna, támadó hivatkozás nélkül, amellyel ellensúlyozhatná az ellenfél erejét, és hogy három perc elteltével, anélkül, hogy látta volna a peremet, az első tíz perc után legalább hétre tudta csökkenteni a hátrányt (17–10).

Jaycee Carroll a második negyedben vette át csapata gyeplőjét, és négy perc alatt hét ponttal nemcsak elkerülte a rivális felszállását, hanem vezette csapatának közeledését is, akik Felipe Reyes kosara után csak ketten voltak hátrébb az egyenlítőn. a második felvonás (27–25).

A második egységgel a pályán a spanyol csapat sokkal jobb képet nyújtott a szünet előtt, és tudta, hogyan kell kihasználni a Fenerbahce visszaesését a mérkőzés kiegyenlítéséhez, bár Walter Tavarest elvesztették egy sportszerűtlen duplája után ugyanabban a játékban, amely a a kiutasítás és a baloldal még inkább csökkentette a fehér belső játékot.

Luka Doncic gólpasszai és Trey Thompkins utolsó hármasa visszaadta a Real Madridnak azt az előnyt, amelyet a kezdeti 0–2 óta nem élveztek, és lehetővé tette számukra, hogy távozzanak. a félidő egyikével feljebb, miután 27 pontot szerzett egy remek második negyedben (36-37, min. 20).

White javulása az öltözőn való áthaladás után folytatódott, ami sok percen át irányította a balesetet, amíg a peremről elkövetett hibája és több fordulat visszatért, hogy egyenlítse a mérkőzést (50-50, min 27).

A minőség Luka doncic és a veterán Felipe Reyes karma ellensúlyozta Brad Wanamaker és Luigi Datome támadásait, és a fehér negyedeket megelőzte a harmadik negyed végén, bár egyetlen ponttal (61-62).

Mivel Doncic az újrakezdéskor a kispadon volt, csapata védekező erejének köszönhetően tudta, hogyan kell tartani az Európa-bajnok pulzusát. Az eredménytábla alternatívái követték egymást, és a fiatal szlovén pontvédő pályára való visszatérése a madristaiaknak a végső maximális különbségüket 4.10-re állította vissza (70-74).

Brad Wanamaker a végét két és fél másodpercre tudta kényszeríteni, de egy Thompkins-dugó megakadályozta, és az amerikai bázis szarván jelentkező új hiba lehetővé tette a Real Madrid számára, hogy beteljesedjen egy aranyba érő diadal. az alapszakasz második fordulójával áll szemben.