Ben Yedder góljával véget ér a francia csapat ellenállása (1-0), jobb az első félidőben. A sampaoliiak társvezetők a Juventus mellett

legjobb

Sport 2016.2.29 23:04

A Sevilla FC legyőzte az Olympique Lyonnais-t kedden a Ramón Sánchez Pizjuánban (1–0) a Bajnokok Ligája csoportkörének második napján, hogy társvezető legyen a Juventusszal, és megengedhesse magának, hogy álmodjon a nyolcadikba jutásról, amely cél az még messze van, de közelebb lesz, ha sikerül kinyomtatniuk a gallok elleni ritmust és játékot a következő mérkőzéseken, Sergio Rico és Samir Nasri kiemelkedő teljesítményével.

Csak a francia-algériai Ben Yedder tudta legyőzni a hatalmas Anthony Lopest, ami az éjszaka pozitív meglepetése volt, mivel az Olympique kapusa minden mást megállított. Valójában keveset tudott csinálni a kapuban, de egy Ricónak is súlya van ebben a Sevilla fontos diadalában, akik Nasri fenti alkotásával együtt a játék legjobbjai voltak.

Valójában a második félidőben talán a legjobb Sevilla lesz látható ebben a szezonban, markánsabb és jobban érthető Sampaoli érintéssel, amelyet a játékosok átadtak a pályára. Három fontos pont és még inkább az az érzés, amelyet az andalúz csapat elhagyott, főleg a végén, összeszorítva egy megzavarodott vetélytársat, aki bár többször figyelmeztetett és megérdemelte volna a gólszerzést, végül báb volt a helyiek kezében.

A párharc két nagyon eltérő arcú volt, az egyikben a Lyon uralkodott és szinonimája volt a veszélynek, és egy másik, amelyben a Sevilla vette át a gyeplőt és fullasztotta a franciákat, amíg sikerült kinyitniuk a kannát, és akcióik voltak a büntetéshez. A kapusok, Sergio Rico és Anthony Lopes jó teljesítménye mindkét fél közös nevezője volt, ami megakadályozta, hogy újabb gólokat lássanak.

A torinói döntetlen után a Juventus ellen, amely ezt a második mérkőzést megnyerte a horvátországi Dinamo Zagreb ellen, a Sevilla elérte első győzelmét, amelyet egy teljes és nagyon aktív Sánchez Pizjuan szorított, mind a csapat ösztönzése, mind az első félidő félénk visszaszorítása érdekében, ahol Lyon jobb volt.

A franciáknak voltak esélyeik, ők viselték a játék súlyát, és nem látták az ajtót, mert a sors úgy gondolta, és mivel Sergio Rico megmutatta, hogy a San Mamés-i cseréje ellenére továbbra is párharcokkal növekszik. A sevillai kapus látta, hogy Fekir a 11. percben a kapufán találta el, nem sokkal azután, hogy Darder próbára tette őt egy szívroham első negyedórájában. 1-0-val pedig a Lyon újabb labdát csapott a kapufára.

De a Sevilla legyőzte és javult. Felfelé haladva, átadva a labdát Franco Vázquez és különösen egy Samir Nasri alkotásán, aki elhatározta, hogy megmutatja a Citynek, hogy még mindig sok karátos játékos, Jorge Sampaoli csapata így ért el sikereket. És pontosan ez volt az edző nagy tétje a kezdő tizenegyben, Wissam Ben Yedder, a győztes gól gólszerzője.

A csatár kétszer is betalált, de a 18. percet jól megsemmisítette Escudero les. De a Sevilla elektromos rajtja után a második félidőben Nasri nagyon erős és távoli lövésével Lopes jól megállt, tökéletesen blokkolva jött a gól a francia-algériai részéről. A kollektív játékot Franco Vázquez kezdte, N'Zonzi egy ballonba tette a túlsó oszlopot, és ott a kapcsolat Luciano Vietto és Ben yedder a kannát nyitó góllal végződött.

Talán kevés díj egy Sevilla számára, amely a cél élesítése nélkül folytatódik, amely több játékot hoz létre, amely nem zárja be az esélyeket, és gólt vált. De ma este megváltozott a Sampaoli rendszere, 4-4-2-re Nasrival a szélen és belépve a központ felé, hogy tetszés szerint létrehozzon, valami hasonló a bal oldali Vitolo-hoz. És mivel több volt a területen a szárnyak emelkedésével, inkább hasonlított arra, amit új edzője kereshet.

Lyonban Fekir tűnt ki, az első félidőben állandó veszély volt, és Cornet. Kevés névvel és sok futballal bíró duó, amely már a nyitónapon gólt szerzett a Dinamo Zagreb ellen. Az Olympique nem játszott rosszul, de többről kevesebbre ment, és vereséggel fizetett érte. Másrészt a Sevilla megerősítve jön ki a Pizjuánból, ezt bizonyítja a váltás a kezdeti néhány síp helyett a lelátó zárt utolsó ovációjára csapatuk számára.

Adatlap:

1 - Sevilla: Sergio Rico; Mariano, Mercado (Kolodziejczak, m.87), Nico Pareja, Escudero; N'Zonzi; Franco Vázquez (Iborra, m.59), Nasri, Vitolo; Ben Yedder (Sarabia, m.82) és Vietto.

0 - Olympique Lyon: Lopes; Yanga-Mbiwa (Valbuena, m.70) Nkolou, Morel; Gáspár (Ghezzal, m.79), Tolisso, Gonalons, Sergi Darder, Rybus; Fekir (Kalulu, m.70) és Cornet.

Cél: 1-0, M.52: Ben Yedder.

Játékvezető: Bas Nijhuis (Hollandia). Felszólította Nico Parejat (m.56) és Mercadót (m.84), valamint a látogatókat Gaspar (m.71), Nkoulou (m.73) és Cornet (m.86) vendégeket.

Események: A Bajnokok Ligája H csoportjának második napjának mérkőzése, amelyet a Ramón Sánchez Pizjuán stadionban játszottak mintegy 37 000 néző, köztük közel négyszáz lyoni szurkoló előtt. Jó állapotú pálya.