A Milan megbotlott a San Siro stadionban, és 1-2-re esett az Empolinak, a Serie A harmincharmadik napjára.

milan

A rossonero csapata nem használta ki az Inter szombati, Fiorentina (4-5) elleni vereségét, hogy közelebb kerüljön az osztályozás európai zónájához, és vereséget szenvedett egy olyan mérkőzésen, amelyben a spanyol Jesús Fernández Sáez kihagyott egy büntetőt.

A Serie A nap összes meccsén egy perc csend volt a rajt előtt, hogy emlékezzenek Michele Scarponi kerékpárosra, aki szombaton halt meg közlekedési balesetben edzés közben.

A San Siróban a Milan zárta az első félidőt 1–0-s vereséggel az Empolival szemben. A félidő szélén szögletrúgást követően Levan Mchedlidze, a grúz csatár fejelt kapott.

A folytatásban a milánóiak elbuktak egy maximális büntetést Susóval és a toszkánák ezt kihasználva meghosszabbították a távokat a szenegáli Mame Thiam (m.67).

Az utolsó szakaszon Rossoneriék növelték támadó súlyukat, az olasz-perui Gianluca Lapadula pedig 72-es távolságot vágott; már a sérülés idején az argentin Lucas Ocampos megérintette az egyenlítő kaput, de jobb keze a kapufának csapódott.

Így a Milan maradt a hatodik, két ponttal megelőzve az Interet, a hetedik, míg az Empoli újabb fontos lépést tett állandósága felé.