A mindössze 17 éves Messi, aki a spanyol Barcelona első osztályában szerzett tapasztalatokkal rendelkezik, a 71. percben gólt szerzett ezen az A-csoport összecsapásán.

lábával

Abban az időben Argentínának gondjai voltak az 1-0 megtartásával, amellyel Raúl González elleni góllal kezdtek nyerni a 32. percben,

Venezuela 38-nál kihagyta a döntetlent, amikor Nicolás Fedor tizenegyest pazarolt.

Az argentin harmadik Pablo Barrientos volt, 85 éves.

A kispadon ülő Messi gyökeresen megváltoztatta Argentína játékát, amely sikeresen megkezdte részvételét sorozatában, amely Venezuela mellett Kolumbiát, Bolíviát és Perut teljesíti.

A venezuelai José Granados durva játék miatt 82 perc elteltével elbocsátották.

A talajszinten rögzített labda és rövid érintések az út megtisztítása érdekében az argentinok egyértelmű erényei voltak egy lelkes rivális ellen, aki komplexusok és nyomás nélkül játszotta őt.

Ezequiel Lavezzi adta az első figyelmeztetést a területeken, amikor balra ment, és lövését alacsonyan és a jobb oldali kapu mellett Miguel Aponte hárította.

Venezuela nem volt lemaradva, és válaszában Paul Ramírez menekülése a vízszintes fölötti lövéssel tetőzött.

Játék oda-vissza

Az oda-vissza út során Argentína elérte a célt, amikor Aponte vagy védője, Grenddy Perozo nem érte el a megemelt labdát. Aztán Julio Barroso egyedül lépett be azzal a szándékkal, hogy megtérjen, González pedig tisztázni kezdjen, utóbbi esetben a venezuelaiaknak szerencsétlenséggel, mivel a fejét a hálóba szegezte.

Röviddel ezután Ezequiel Garay leütötte Raúl Ramírezt, a Fedor által végrehajtott tizenegyes alatt: a labda a keresztlécre csapódott, Oscar Ustari hátát ütötte és sarokba ment, amikor úgy tűnt, hogy belép.