Az LSU megnyeri negyedik országos bajnokságát, Clemson 29 meccses győzelmi sorozatát 42-25 címmérkőzéssel zárja.

amerikai

A A Heisman Trophy, Joe Burrow nagyszerű teljesítményt nyújtott vezette az LSU győzelmét Clemson felett az NCAA kollégiumi döntőjében, ahol öt touchdown-passzot dobott be, hogy beárnyékolja a járókelő Trevor Lawrence éjszakáját.

Minden csapat első két sorozata túl sokat szenvedett, mert nem tudták mozgatni a láncokat. Addig volt Clemson területi pozícióban nyert és Trevor Lawrence egy yardos cipelésével fejezte be a vezetést, hogy megnyissa a pontszámot.

Majd később, Joe Burrow-nak végre volt ideje ledobni a bombát és mély pályán találja meg az 52 yardos Ja’Marr Chase-t.

A A dél-karolinai állami csapat továbbra is dominált mindkét oldalon az 52 yardos mezőnygóllal folytatott küzdelem vonaláról B.T. Potter és egy 32 yardos reverzibilis Tee Higgins csapatától 10 pontos előnyt szereztek, és a félidőben 28-17-re hagyták a deszkát.

Az LSU főiskolai futball rájátszása történelmi volt:

- A legtöbb passz yard a kétjátékos CFP-ben (956, Burrow)
- A legtöbb passz TD-t játszik 2-meccses CFP-ben (12, Burrow)
- A legtöbb REC yard a BCS/CFP National Championship Game-ben (221, Chase)
- A legtöbb passz TD a CFP Nemzeti Bajnokságon (5, Burrow) pic.twitter.com/Sxj0x8etNZ

- CBS Sports HQ (@CBSSportsHQ) 2020. január 14

Bár Clemsonék közelebb kerültek, ismét megjelent Burrow varázsa passzokkal Mossnak és Marshallnak 24 méterről, amivel 42-25 lett az eredményjelző.

Az utolsó kísérlet arra, hogy a pontszámot tisztességesebbé tegyük, Lawrence tapogatózott, az LSU pedig elfogyott négy percből, hogy megszerezze negyedik főiskolai címét.