Serena, aki az oroszral folytatott előző 10 találkozóból 8-at megnyert, nagyon tévedett a szolgálatban (a szervájával elért pontok 46% -a) 9 kettős hibát és 55 kényszerítetlen hibát követett el (27-nél több Kuznyecovánál).

orosz

Bár nem az ő napja volt, az amerikainak sikerült megnyernie az első szettet a „tie break” -ben, de a második szett negyedik játszmájától kezdve minden végérvényesen ment neki.

Kuznyecova megtörte az adogatást a WTA egyik ranglistáján, és csak egyetlen megnyert meccset hagyott neki ebben a hőségben.

A harmadikban a Williams nővérek kicsi képtelen volt reagálni, és 122 perc után átadta riválisának a győzelmet.

Ezen a tornán Williams nem adott nagyszerű képet két korábbi mérkőzésén, az amerikai Christina McHale (6-3, 5-7 és 6-2) és a kazah Zarina Diyas (7-5 ​​és 6-3) ellen.

A WTA 15-ös oroszja a negyeddöntőben találkozik egymással honfitársa, Jekatyerina Makarova és az ukrán Elina Svitolina (12) összecsapásának győztesével.

Serena Williams veresége még árva sztárokként hagyja el a miami tornát, amely doppingügye miatt már elvesztette María Sharapovát, gyomorvírus miatt a svájci Roger Federert és Rafael Nadal elhagyását az első hőguta miatt buli Key Biscayne-ben.