sikert

Sokan azok a harcosok, akik különböző okokból mozognak egyik hadosztályból a másikba. Az, hogy nagyobbak egy kategóriában, nem találnak sikert az egyikben, és áttérnek a másikra, vagy egyszerűen csak azért, mert a diéta és ennek levágása megterhelte testüket, és már nem akarják ezt a folyamatot végigcsinálni, azok az indokok, amelyekre a sportolók súlycserét.

Öt harcos, akik jobb kategóriát találtak, mint egy új kategóriában:

5- Jorge Masvidal

Ha többet mondanál a Gamebredről, az megerőltetné az olvasót, aki már mindent elolvasott a pillanat harcosáról. De érdekes megemlíteni, hogy 48 profi küzdelem közül 7 küzdelemben ért el pénzügyi és média sikereket középsúlyként, amikor több mint 30 küzdelmet végzett könnyűsúlyúként. Masvidal kifejtette, hogy a kategóriaváltása annak a ténynek köszönhető, hogy az életkor miatt egyre nehezebb volt elérnie a 155 fontot, és hogy az intravénás szérum Usada általi tiltása végül eloltotta részvételét ebben a részlegben.

4- Dustin Poirier

Dustin Porioer 155 kilós harcosként lépett ki a "földalatti" MMA színtérről, és még két ilyen súlyú harcot is folytatott a megszűnt WEC-ben. Amikor az UFC-be érkezett, "The Diamond" -nak alkalmazkodnia kellett a körülményekhez, és 145 fontra esett. Ott talált egy jó lépést 11 küzdelemmel; 8 győzelem és 3 vereség, vereség Swanson, Jung és McGregor ellen; ami végül elvette a cím esélyétől. 2015-ben visszatért könnyűsúlyba, és ettől kezdve olyan sikert aratott, hogy 6 küzdelmét kiütötte; beleértve Alvarezt (Gaethje), hogy később megszerezze a kategória ideiglenes címét, miután megverte Max Holloway-t. Az egyik szempont, amely ebben az átmenetben a legjobban feltűnt, Porier ereje és kiesési képessége volt, amelyet tudott keverni a boksz nagyobb specializációjával.

3- Valentina Sevcsenko

Amikor Sevcsenko Muay Thai-ben harcolt, ezt 125 és 132 fonton tette, és jól tudjuk, mennyire volt sikeres ebben a tudományágban. Amikor úgy döntött, hogy versenyez az MMA-ban, fel kellett lépnie a női bantamsúlyba (135), mivel akkor még nem voltak alacsonyabb kategóriák, még akkor sem, amikor az UFC-ben debütált. Tévedés ne essék: a "Bullet" nagyobb meccseket nyert nagyobb és relevánsabb riválisok ellen, mint Holly Holm, Julianna Peña, Sarah Kaufmann, sőt némileg kétes vereséget szenvedett a kettős bajnok Amanda Nunes ellen. 2018-ban az UFC felvette a légysúly kategóriát, Sevcsenko pedig nem habozott debütálni benne, és később megüzdette Joanna Jedrzejczyk-t a megüresedett bajnokságon. Valentina ebben a felosztásban dominánsnak tűnik, és sokáig maradhat a trónon

2- Daniel Cormier

A kevés sikertörténet egyike, amelyet az MMA történetében láthatunk. A harcok világszerte elismert lépése után Daniel Cormier nehézsúlyúként lépett be az MMA-ba, és az XMMA és a Strikeforce révén az ő idejében veretlen rekordot szerzett, amíg el nem érte az UFC-t, ahol szintén veszteség nélkül maradt. Annak érdekében, hogy ne kelljen versenyeznie barátja és csapattársa ellen, Cain Velasquez (aki akkor bajnok volt) a «DC» úgy döntött, hogy lemegy félkészre, ahol kétszeres bajnok lett ekkora súlyú, szinte az összes verseny, kivéve Jon Jones-ot, aki nemcsak halálos ellensége lett, hanem kriptonitját és azt az okot is, amiért sokan nem tartják tiszteletben ezt a két uralkodást a félkész állapotban. Miután kétszeres bajnok volt és 203 fonton tartotta a címet, ismét betört a nehézsúly kategóriába, ahol ott bajnok lett, és megverte a történelem talán legjobb nehézsúlyát, Stipe Miocicot; átalakulni UFC „bajnok bajnoksággá”

1- Demetrious Johnson

A "Mighty Mouse", mint Valentina Schevchenko, tudta, milyen érzés sokkal nagyobb riválisokkal szembesülni a fizikai dimenzióihoz közelebb álló kategóriák hiánya miatt. Annak ellenére, hogy veretlen rekordot, 10 győzelmet ért el, elvesztette Brad Picket ellen, aki minőségi szempontból alacsonyabb volt, csak méretben; így Dominick Cruz ellen is, aki e jegyzet írójának véleménye szerint szintén nem Johnson szakképzett.

2012-ben az UFC bejelentette a légsúlyos kategória létrehozását, és 4 harcos tornát rendezett az új bajnok felavatására. Demetrious megnyerte a versenyt Joseph Benavidez legyőzésével, és ettől kezdve ő lett a bajnok, a legnagyobb dominanciával ebben a kategóriában és talán az UFC bajnokainak történetében is. Nemcsak a címvédés 11-szer tette dominánssá, hanem a technikával, kreativitással és fizikai képességekkel teli teljesítményei is. Miután az UFC vagy a rajongók nem értékelték, a "Mighty Mouse" elhagyta a céget, hogy eljuthasson a ONE FC-be, ahol át kellett váltania a 135 font kategóriába az ázsiai vállalat súlycsökkentő politikája miatt. Demetrious már 3 egymást követő győzelmet aratott és megkoronázta az ONE FC Bantamweight Prix bajnokot, és ki tudja, ha ő sem uralhatja ezt a kategóriát