A Rio de Janeiro-i válogatott elsőként játszik egymás után három olimpiai döntőt

Brazília és Oroszország ma vasárnap a londoni olimpiai játékok röplabda döntőjét játssza, miután a mai meccsükön megverték Olaszországot és Bulgáriát.

röplabda

Brazília számára ez lesz a zsinórban harmadik olimpiai döntője, miután 2004-ben Athénban aranyat, 2008-ban Pekingben pedig ezüstöt nyert, egy döntőben, amelyben az Egyesült Államok nyert.

Egy röplabdacsapatnak sem sikerült három egymást követő olimpiai döntőt játszania, ami az elmúlt évtized legsikeresebb csapatának újabb rekordja lesz.

A Bernardo Rezende "Bernardinho" vezette férfiak sikere hozzáadódik a női csapat sikeréhez, amely holnap az Egyesült Államok ellen játszik döntőt.

Brazília azzal érdemelte ki helyét a döntőben, hogy 3-0-ra legyőzte Olaszországot egy földcsuszamlásban a dél-amerikaiak számára, akik a második szettben 25–12-es ékesszólással bizonyították fölényüket.

A meccs után Bernardinho azt mondta, hogy a második videót elmenti az unokáinak bemutatására, mivel Brazília az egyik "legjobb" játék volt abban a tizenkét évben, amelyben ő irányítja a nemzeti csapatot.

A kissé tétova kezdés ellenére Brazília elárasztotta az olaszokat, amikor bemelegítettek, azon a délutánon, amikor Bruninho különösen gyors volt a játékelosztásban, és az összes támadó halálos volt.

Brazília számára az elődöntő azért is volt különösen fontos, mert megerősítette, hogy van egy garanciális padja, egy Wallace-szal, aki ma több mint teljesítette a kemény elkötelezettséget a negyeddöntős meccsen megsérült óriás, Leandro Vissotto pótlására.

A másik elődöntőben Oroszország 3-1-re legyőzte Bulgáriát egy izgalmas mérkőzésen, amelyen ma ismét ragyogott a torna legjobb góllövője, Maxim Mikhaylov, aki 25 pontot szerzett, és személyes meccsét 131 gólra emelte hét meccsen.

Oroszország Sydney 2000 óta először tér vissza egy olimpiai röplabda döntőbe, amikor ezüstöt nyert Jugoszlávia ellen.

A Szovjetunióhoz hasonlóan ez az ország is három olimpiai aranyat szerzett röplabdában: Tokióban 1964-ben, Mexikóban 1968-ban és Moszkvában 1980-ban, és további ezüstöt is nyert 1988-ban Szöulban.

Londonban Brazília és Oroszország találkozott az első szakaszban, és annak ellenére, hogy szoros mérkőzést játszottak, Bernardinho emberei 3–0-ra nyertek (25–21, 25–23 és 25–21).

Wallace brazil játékos arra figyelmeztetett, hogy ez az eredmény "nem számít" a döntőben, míg Bernardinho rámutatott, hogy az orosz csapat az olimpián végig javult.

"Oroszország egy másik Oroszország, nagyobb a folytonossága, kevesebb hibát követ el. Megváltoztatta a beállítót és minden mozdulatot jól végzett" - magyarázta a 2001 óta Brazíliát irányító edző.