A Kanári-szigetek 6-2-re verte az oroszot. 4-6 és 6-2, és találkozik Venus Williamsszel az elődöntőbe jutásért

carla

A spanyol teniszező Carla Suarez kiszabták (6-2, 4-6, 6-2) az orosznak Maria Sharapova hogy ezen a csütörtökön bejuthasson a montreali (kanadai) torna negyeddöntőjébe, a WTA-körút Premier kategóriájába, és most az elődöntőbe jutásért mérik az amerikaiakat Venus williams.

A kanári nő bosszút állt a másik spanyol nő ellen, aki Kanadában volt a tét, a Garbiñe Muguruza aki a második körben esett az egykori világelsővel szemben. Az orosz, aki kiesése óta az első tornáját játszotta a Wimbledon nyolcaddöntő, bekötött Suárez utolérte, aki riválisa ellenállása és az eső miatti kettős leállás ellenére sem tévesztette szem elől a győzelmet.

A Las Palmas-i erőteljesen nyerte az első szettet, annak ellenére, hogy Sharapova megpróbált az eredményjelző táblára küldve indulni. Suárez visszaadta a kezdet agresszivitását, és a spanyol volt az, aki „töréssel” kezdett. Egy másikkal a kanári-szigeteki 4-0-s előnyre tett szert, amelyet nem hagyott ki. A második szett egy olyan ütéscsere volt, amely végül megnyerte a szibériai játékot, és elvitte a játékot a tiebreakerhez.

Ott a harmadik szettben ismét a spanyolok kezdtek el parancsolni, és annak ellenére, hogy a részleges támogatás mellett a párbaj átmenetileg felfüggesztésre került, a kanári-szigetekiek ugyanolyan intenzitással és sikerrel folytatták a tevékenységet. Az orosz az ötödik játszmában visszaszerezte adogatását, de Suárez lmég két szünetet tartott amellyel bejuthatunk a negyeddöntőbe. A kettő között csak egy precedens volt, tavaly Indian Wellsben, az orosz párharc.

--EREDMÉNYEK:

Agnieszka Radwanska (POL/N.3) bt Sabine Lisicki (ALE) 6-1, 3-6, 6-3.

Victoria Azarenka (BLR/N.8) 6-2, 6-4-re verte Heather Watsont (GBR).

Venus Williams (USA) bt Angelique Kerber (ALE/N.6) 6-3, 3-6, 6-4.

Coco Vandeweghe (USA) bt Jelena Jankovic (SRB/N.7) 7-6 (8), 2-6, 7-5.

Serena Williams (USA/N.1) Lucie Safarovának (RCH) 7-5, 6-4.

Jekatyerina Makarova (RUS) bt Petra Kvitova (RCH/N.2) 6–4, 1–6, 6–2.

CARLA SUÁREZ NAVARRO (ESP/N.14) Maria Sharapovához (RUS/N.4) 6-2, 4-6, 6-2.

Caroline Wozniacki (DIN/N.12) 6-1, 6-0-ra legyőzte Shelby Rogers (USA) játékost.