Az asztriai Donaldson kiesése után átlépi az első kört, és az észak-amerikai Johnson ellen a nyolcaddöntőt keresi

Oviedo | 15 · 05 · 18 | 02:45

reagál

Oszd meg a cikket

A múlt heti csalódás után, amikor kiesett a Madrid Masters 1000 első fordulójában, Pablo Carreño jó érzésekkel kezdte részvételét az olasz Nemzetközi Nemzetközi bajnokságban, a római Foro Italico agyagán játszott Masters 1000-ben. A gijóni férfi, aki ezen a héten továbbra is a tizenegyedik helyen áll az ATP-rangsorban, megveszett egy veszélyes riválistól, az észak-amerikai Jared Donaldsontól (a világ 55. helyén). Holnap, a 16. fordulóban egy másik amerikai áll szemben, Steve Johnson (48. szám), aki meglepetést okozott a svájci Stan Wawrinka 6-4, 6-4 kiesésével.

Összefüggő

Carreño nagyon erősen kezdett Donaldson ellen, és két "szünetnek köszönhetően egy kényelmes 4-0-t helyezett el, amelyet tudott kezelni annak ellenére, hogy feladta a szolgálatot. A második szettben az amerikai nagyon erős volt a szolgálattal, és tökéletesen kihasználta a szolgálatát. lehetőség a hatodik játszmában a szünet elérésére, amely lehetővé tette, hogy a játékot egy harmadik és egy utolsó szettbe vigye. Donaldson azonban elfogyott ott a benzinből, és Carreño mindössze fél óra alatt elárasztotta őt három szervizszünettel.

Először találkozik Carreño és Steve Johnson agyagpályán. Az előző kettőben, mindkettő kemény pályán, mindegyik győzelmet aratott. Johnson 2015-ben 6-7 (3), 6-4 és 6-1-re nyerte az Auckland-tornát, míg az asturiai 6-4-re és 6-4-re nyert a Miami Masters 1000 tavaly márciusi 16. döntőjében. Ha a nyolcaddöntőbe kerül, Carreño javítja tavalyi teljesítményét Rómában, amikor a nyolcaddöntőben Roberto Bautista három szettben (6-7, 6-1 és 6-4) kiesett.

Csak egy másik spanyol, Albert Ramos teljesítette a tegnapi napot Rómában, mivel Feliciano López és Carla Suárez kiesett. Ramos visszatért Federico Delbonis argentin teniszezőhöz, hogy 2-6, 7-5 és 6-1 győzelmet arasson. Feliciano López nem tudott a japán Kei Nishikori mellett, aki két szettben nyert 7-6 (5), 6-4. Kevesebb csata ültette el a Kanári-szigeteki Carla Suárezt. A horvát Donna Vekic nem adott neki opciót, és hatalommal nyert 6-1, 6-2. Ezen felül az ausztrál Daria Gavrilova lesz Garbiñe Muguruza első riválisa.

Rafa Nadal, aki tegnap a világ 1. helyét adta Roger Federernek, a tornán debütál a Fernando Verdasco és a bosnyák Damir Dzumhur meccs győztese ellen, amelyet ma 11-kor játszanak a bíróság első fordulójában. 1.