Ez a vasárnap lesz tízéves karrierje során először, amikor Sergio Pérez a Török Nagydíj harmadik helyéről indul.

Annak ellenére, hogy bizonytalanság a jövőben nem kétséges, hogy a mexikói pilóta Sergio „Checo” Pérez él a nagyszerű szezon a Forma-1-ben (F1). Ennek bizonyítéka, hogy ezen a szombaton megkapta a legjobb helyezésed a maximális áramkörre való megérkezése óta motorozás, kezdődik a harmadik pozíció nál nél Török Nagydíj, amelyre november 15-én kerül sor Isztambulban.

pérez

A csapat 30 éves guadalajarai Versenypont ízlett a Rajtkockából egész Q3; Azonban az utolsó pillanatokban csapattársa, Lance Stroll, elvitte és Max verstappen, a Red Bulltól a második helyet szerezte meg.

És a mexikói pilótának igaza van: a jó besorolás nem feltétlenül garantálja a dobogót a versenyen. Még benne is kilencszer ami a negyedik pozíció, hogy addig voltak a legjobb indításai, nem jött rá az első helyeken.

Épp ellenkezőleg, a nyolc dobogó hogy az úgynevezett Nagycirkuszban tartja, a rendszeres osztályozás, Mivel a hetedik a legjobb kiinduló hely. Mindegyiket áttekintjük:

Malajzia, 2012

Először, amikor Pérez a legjobb három között fejezte be a versenyt, ez 2012. október 11-én történt, amikor a második helyen Malajziából, egy Sauber fedélzetén. Elhagyta a nyolcadik pozíció.

Kanada, 2012

Hónapokkal az F1-es dobogón való bemutatkozása után Checo ismét beszélt róla. A mexikói 12 pozíciót gyűjtött össze hogy megkapja a harmadik webhely hogy mintha ez nem lenne elég, váratlan születésnapi ajándékot jelentett apjának.

Olaszország 2012

A monzai pályán Sergio Pérez Sauber versenyzőként szerezte meg az utolsó dobogót. A második helyen Olaszországban Lewis Hamilton és Fernando Alonso mellé helyezte. Ehhez el kellett indulnia tizenkettedik webhely.

Második feljutása a győztes platformjához a Force Indiával 2015 októberéig tartott, amikor a szocsi pályán csak egyszer tudott megállni a boxban, hogy kihasználja legközelebbi riválisait és a célba ért harmadik hely.

A dobogót ismét Lewis Hamilton vezette, aki gyakorlatilag győzelemmel zárta bajnokságát. Ebből az alkalomból Sergio elhagyta a nyolcadik pozíció.

Monaco, 2016

A Hercegség fesztiválja alatt, 2016-ban Pérez tudta, hogyan kell kezelni gumijait öt helyzet legyőzéséhez (nyolcadikként indult) és pályafutása során hatodszor kerülhet be az ünneplésbe: ismét úgy végzett, mint harmadik.

Azerbajdzsán, 2016

Noha a második helyen kvalifikálta magát, ennek ellenére nem indult ott öt pozícióba került a grillben. Ez nem akadályozta meg a mexikót abban, hogy tovább ragyogjon az aszfalton, mivel alkalmanként felmászott a dobogóra a Harmadik hely.

Azerbajdzsán, 2018

Deja vu. Checo visszalépett a legjobb három a bakui pályán, de már mint a Racing Point. Legutóbbi dobogóján a Guadalajara a nyolcadik pozíció és le kellett győznie Sebastian Vettel (Ferrari) és Valtteri Bottas (Mercedes) sebességét és stratégiáját; Az FIA nyomozást folytatott a DRS állítólagos visszaélése miatt, de végül nem volt szankció a mexikói ellen, és az ünnepet megszentelték.

2020 is eddig személyesen volt a legjobb év Pérez szempontjából a pszereplés a versenyzők bajnokságában, és hogy a tapatío az hatodik pillanatnyilag a legjobb eredményt aratva. Korábban 2016-ban és 2017-ben kétszer a 7. helyen állt a Force Indiával.

A pontokat Checo Pérez is hatással volt a konstruktőri bajnokság, hát e pillanatig, Racing Point 5. fokozat, csak a Mercedes, a Red Bull, a Renault és a McLaren mögött holtversenyben a McLarennel és egy egység a Renault mögött a gyártók harmadik helyéért vívott harcban.

A brit csapat legjobb eredménye a 2017-es negyedik hely volt, szintén Checo Pérez munkájának eredménye, aki abban az évben a hetedik lett a pilóta bajnokságban, és 17 top-10-be jutott.

Ezen eredmények ellenére a tapatío nem ismeri a jövőjét az autósport legmagasabb kategóriájában, mert nvagy van egy biztonságos ülése a kampány 2021, hamarosan kiesik a csapatból Aston Martin, érkezése után Sebastian Vettel.