A granadai születésű María Pérezt kiáltották ki második helyezettnek, aki 5 érmet adott hozzá Spanyolország számára

Bydgoszcz (Lengyelország) 16 · 07 · 17 | 14:17

aranyat

Hírek mentve a profilodba

A Madrilenian Diego Garcia kikiáltották vasárnap Bydgoszczban (Lengyelország) Európa-bajnok 20 km alatt 23 év alatt Március és a granadai születésű María Pérez második helyezettje a bajnokság utolsó napján, ötre emelve Spanyolország éremszámát.

Diego García 2015-ben junior Európa-bajnok és előző évben ugyanebben a kategóriában világbajnok, Diego García harmadik nemzetközi érem 1h22: 28 idővel.

José Antonio Quintana tanítványa, hasonlóan a murci Manuel Bermúdezhez, kezdettől fogva integrálódott az első csoportba, amely 41:53 perc alatt megtette az útvonal felét a francia Jean Blancheteau-val.

Diego, mi 1: 21,36-os személyes rekorddal indult, átvette a vezetést a tizenegyedik kilométeren, és magával vitte a török ​​Salih Korkmazot, aki 20 éves (egy nála idősebb) és bronzérmes tavaly a junior világkupákon.

Öt kilométerig tartott a török ​​ellenállása. A 15. napon García már négy másodpercet vett ki belőle, a következő tizenhétben, és egyre tovább haladt a kényelmes győzelem után.

Az ötödik hely Manuel Bermúdez kerekítette a spanyol sikert egy olyan szakterületen, amelyet Spanyolország számára kimeríthetetlen éremforrásként erősítenek meg.

Ez volt a spanyol atlétika negyedik érme ezekben a 23 éven aluliaknál, miután Carlos Mayo (arany 10 000-ben és bronz 5000-ben) és Ana Peleteiro (ezüst háromszorosban) ért el.

García a harmadik spanyol gyalogos, aki a 23 éven aluli Európa bajnoka. Előtte 2001-ben Juan Manuel Molina és 2009-ben Miguel Ángel López volt a murcis.

9-én, Londonban Diego García második lett 5: 36.27-es pontszámmal az első gyalogteszt, amelyre a Gyémánt Liga történetében került sor, a brit Tom Bosworth mögött, aki a történelem legjobb rekordjával győzött a futó mérföldön (5: 31.08).

A sokoldalú madridi sportoló (szimfonikus, jazz- és rockdarabokban játszik botrothangot, valamint az üzleti adminisztráció negyedét tanulja) az év első célját tűzte ki maga elé helyezést érjen el a döntőben (első 8) a világkupákon, augusztus 4. és 13. között játsszák Londonban.

Maria Pérez, ezüst

Maria Perez majd meghosszabbította a spanyol menet jó pillanatát egy ezüstérmet, és mégis törekedhetne többre, ha nem a gyomorproblémák kényszerítették párszor abbahagyásra.

A három spanyol nő kezdettől fogva vállalta a felelősséget. Együtt teljesítették az 5. km-t az első csoport élén María Pérez 23: 08-as részével, egy másodperccel pedig a madridi Lidia Sánchez-Puebla és a huelvai Laura García Caro részvételével.

De a három évvel ezelőtti junior világkupában ötödik orcei atléta ettől a ponttól továbblépve egyedül lépett előre, a belorusz Viktoryia Rashchupkina és a másik két spanyol üldözte.

Lidia nem sokkal a 13. km után utolérte Máriát, és az orosz Klavdiya Afanasyevával együtt, aki semleges sportolóként versenyez az IAAF engedélyével, fejléc-triót alkottak, amely nem tartott sokáig, mert a Madrilenian-nak két figyelmeztetéssel meg kellett állnia, és röviddel azután kizárták, mint Laura korábban.

María Pérez és Afanasyeva 1h08: 33 alatt teljesítették a 15. km-t, 36 másodperccel a litván Zivile Vaiciukeviciute előtt.

A győzelem a spanyolok és az oroszok között fejben dőlt el, de nem volt harc. Maríának párszor meg kellett állnia gyomorproblémákkal, Afanasyeva pedig földet helyezett közé, hogy megnyerje 1 óra 31: 14-ben.

María Pérez, aki 14 másodperccel később ért célba (1h31: 28), arra törekedett, hogy második U23-as spanyol U23-as bajnok legyen, ahogy Julia Takacs volt 2011-ben Ostravában.