OSAKA - Oroszország a női röplabda-világbajnokság döntőjét játssza szerdán Brazília ellen azzal, hogy "elsöpörte" Olaszország védekezését az osaka pályájáról a második elődöntőben, amely 3: 0-s földcsuszamlással zárult egy óra és hét játékidő alatt.

-start team-

Az olasz edzők párharcát a padokon Giovanni Caprara ko nyerte Massimo Barbolini ellen. Az oroszok blokkolása (tizenkét találat csak négy olasznál) volt a kiegyensúlyozatlan tényezője annak a meccsnek, amelyben Oroszország soha nem látta veszélyben a diadalát.

Lioubov Shashkova, aki 21 ponttal lett a meccs gólkirálya, és Elena Godina öt közvetlen gólja az adogatásával nehéz táblává vált azoknak az olaszoknak, akik csak a harmadik szettben voltak igazán versenyképesek.

Annak ellenére, hogy Oroszország 4-0-s futással indult, Olaszország, Francesca Piccinini vezetésével, kihozta bajnoki büszkeségét, és sikerült egyenlítenie az eredményt (7-7). De az orosz reakció nem sokáig várat magára (12-8, 17-12 és 25-20.

Húsz pont választotta el Oroszországot Olaszországtól a végső számolásban. A jelenlegi bajnokok megvigasztalják, hogy Szerbia és Montenegró ellen küzdenek a bronzért.

MATCH SZINTÉZIS

OLASZORSZÁG (0): Rinieri, Togut, Anzanello, Paggi, Piccinini, Lo Bianco -start team-, Cardullo (libero), Ortolani, Fiorin és Centoni.

OROSZORSZÁG (3): Borodakova, Sashkova, Godina, Gamova, Merkulova, Akulova -start team-, Kryuchkova (libero) és Kulikova.

RÉSZLEGES: 19-25 (23m), 16-25 (20m) és 20-25 (24m)

REFERENCIÁK: Loderus (HOL) és Leuthausser (ALE).

ESEMÉNYEK: az oszakai városi tornacsarnokban 3700 néző előtt megrendezett női röplabda-világkupa második elődöntője. Az első elődöntőben Brazília 3-1-re legyőzte Szerbiát és Montenegrót.