Épp ellenkezőleg történt az ötödik kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga, aki elvesztette az ismeretlen szlovák Martin Klizan-t és a második fordulóban elbúcsúzott.

követi

Federer, akinek nincs más célja, mint a hatodik nyílt bajnokság és a tizennyolcadik Grand Slam-bajnoki cím megszerzése, Phau-val edzett, akit 6-2, 6-3 és 6-2-re nyert, és biztosította helyét a harmadik fordulóban, ahol a spanyol Fernando Verdascóval vetekszik majd.

A világelső 15 ásszal (közvetlen ászokkal) fejezte be a játékot, és csak egy órára és 30 percre volt szüksége ahhoz, hogy Phau kikerüljön a versenyből, aki a világranglista 83. helyén áll.

A győzelem lehetővé tette, hogy a wimbledoni bajnok Federer 63–7-es győzelmi pontot állítson be Open-szereplésén, és új rekordok felé tart.

Federernek lesz a következő riválisa, a huszonötödik Verdasco, aki a harmadik fordulóba jutott, miután több mint négy órás maratoni mérkőzést győzött le honfitársa, Albert Ramos ellen, akit 7-6 (4), 5- 7-re nyert., 7-6 (5) és 6-4.

Tsonga, aki a világranglista hatodik helyén áll, úgy döntött, hogy következetlen és szabálytalan játékosként adja át csapatát, és figyelte, ahogy Klizan megérdemelt vereséggel és kieséssel bünteti őt a szezon utolsó Grand Slam-tornájáról, miután 6-4-re nyert, 1- 6, 6-1 és 6-3, 2 óra és 12 perc alatt.

A negyeddöntőt megvédő francia játékos soha nem találta el az adogatását, a legjobb fegyverét, és a homlokütések sem kerültek be, és nem volt olyan fizikai háttere, hogy ellenálljon Klizan, hóhérja számára ráterjesztett agresszív játéktempónak. első forduló kolumbiai Alejandro Falla.

A kiesés elhagyja Tsongát a Grand Slam eddigi második hetében, miután elődöntő volt Wimbledonban, bejutott a Roland Garros negyeddöntőjébe és a nyolcaddöntőbe az Australian Openen.

"Nem tudom, mi történt velem a pályán, nem volt erőm a lövéseimben, nem voltam koncentrált, és nem tudtam, hogyan reagáljak bármikor" - mondta Tsonga, aki elvesztette az adogatását hét alkalommal.

Klizan a harmadik fordulót a harminckettedik francia, egy másik francia Jeremy Chardy ellen vívja, aki 6–4, 6–2 és 6–2-re nyert az ausztrál Matthew Ebden ellen.

A hatodik helyen kiemelt cseh Thomas Berdych 6-1, 6-4, 6-2-re verte az észt Jurgen Zoppot, és a harmadik körben a 27. kiemelt New York-i Sam Querreyt várja, aki 6-3, 6 -4 és 6-3-ra nyert Spanyol Rubén Ramírez Hidalgo.

Honfitársának, a tizenegyedik favoritnak, Nicolás Almagro-nak keményen kellett dolgoznia, de végül öt szettben nyert, 6-3, 5-7, 5-7, 6-4 és 6-4 a német Philipp Petzschner ellen.

Következő riválisa az amerikai Jack Sock lesz, a torna meglepetése, aki 6-2, 6-2 és 6-4 könnyedén verte az olasz Flavio Cipollát.

Míg a tizenhetedik helyen kiemelt japán Kei Nishikori könnyedén verte 6-2, 6-2 és 6-4 az amerikai Tim Smyczeket, következő ellenfele pedig a tizenkettedik helyen kiemelt horvát Marin Cilic lesz, aki szintén 6-3, 6-2, 5-7 győzelmet aratott., 4-6 és 7-5 német Daniel Brandsnek.

A huszonharmadik kiemelt amerikai Mardy Fish remek visszatérést kapott az első két szett elvesztése után, és 4–6, 6–7 (4), 6–2, 6–1 és 6–2-re verte az egykori legjobb tízet, az orosz Nyikolaj Davydenkót. az ATP.

Fish a harmadik fordulóban a tizenhatodik kiemelt francia Gilles Simonval versenyez, aki 6–4, 4–6, 6–4 és 6–4-re nyert a tajvani Jimmy Wang ellen.

Újabb maratoni párharc a spanyolok számára, egy ötödik 76 perces szettel Feliciano López (30) 6-4, 6-1, 6-7 (5), 3-6 és 7-5-re verte Pablo Andújart, hogy következő riválisa legyen a brit Andy Murray, harmadik kiemelt és legutóbbi aranyérem az olimpiai játékokon.