A második percben Carlos Sánchez kiutasításával járó büntetés jelentette a H csoport összecsapását

Japán elsötétítette a panorámát Colombia Oroszországban 2018-ban, miután története során először nyert Sarank (1-2), és kevés hibahatárral hagyja a dél-amerikai csapatot a világbajnokságon való továbbjutáshoz.

meglep

Több információ

Kolumbia, beöltözve nagy nehezen megszerzett hírnév Négy évvel ezelőtt, Brazíliában, 2014-ben, ahol bejutott a nyolcaddöntőbe, nem győzte le azt a sok kudarcot, amelybe az összecsapás nyitó perceiben belefutott. Nem adta meg neki, hogy teljesítse a visszatérést azzal a számszerű alulértékeléssel, amellyel az 5. perctől kezdve maradt.

Ezért az összes terv, az egész stratégia a táblán semmivé vált. José Pékerman elment James Rodríguez a kispadon. A Bayern München középpályása izomfáradtsággal és néhány edzésen hiányozva maradt a kispadon. Az argentin edző a friss férfiakat részesítette előnyben a kemény vetélytársakkal szemben, fizikailag megterhelőek és általában magas ritmust írnak elő.

Japán azonban ezúttal nem vonzza a korábbi idők elvárásait. Hatodik egymást követő részvételénél már nincs meg az a kompakt és egységes futballista csoport az ügy érdekében. Valójában úgy érzik, hogy bágyadt csapat, főleg az edzőváltás miatt, amelyet alig két hónappal ezelőtt kellett elvégeznie, és amely Akira Nishinót a Hitachiból hozta nemzeti csapatába.

Mindent a keleti csapat elé állítottak, hogy történelme során először nyerjen Kolumbia ellen. Az ötödik perc előtt a játék bukfencet adott. Gól esély, tizenegyes, kirúgás. mindezt egy pillanat alatt.

• Az izgatás azért jött a találkozóra, mert a kolumbiai támadás miatt elvesztették a labdát. Japán megőrzi a sebesség iránti ízét. A teljes sebességű átmenetekhez. Értettem. Az ellentámadás a támadó, Yuya Osako lábaihoz juttatta a labdát. A kölni csatárnak hiányzott a döntése, aki rosszul végzett és elhárította David Ospina kapust.

A labda elérte Shinji Kagawát. Kapura lőtt, de Carlos Sánchez karja akadályozta. A játékvezető, a szlovén Damir Skovina meglátta. Büntetést jelzett, és kiutasította az Espanyol középpályását.

Kawaga nem hagyott ki tizenegy méterről. A Borussia Dortmund középpályása megelőzte Japánt.

Senki sem számított erre a forgatókönyvre. Kolumbia azzal vádolta az ütést. Egy eggyel kevesebb játékossal zaklatta riválisát, de parancs nélkül. Szórványos akciókban. Japán azonban szabad utat talált Ospina térségében. A japánoknál több csomagolású csapat gonoszul cselekedett volna ellenfelével, és bezárta volna a játékot.

Pékerman akcióba lépett. Visszavont tér, több mint érvényes lehetőség a támadásra, de hátul megbízhatatlan. Különösen egy játékossal kevesebbel. A szünet előtt kivitte Wilmar Barriost, hogy egyensúlyba hozza a csapatot.

Japán, azon csapatok egyike, amelyek mindig vétenek az ártatlanságért, annak ellenére, hogy átlagéletkoruk magas és játékosaik tapasztaltak, gyermeki célt adott, amely megakadályozta őket abban, hogy előnnyel lépjenek középre, és ösztönözte riválisukat.

Nishino dobozában minden kudarcot vallott. A sorompó rosszul volt elhelyezve, és korán megugrott. Juan Quintero életben volt. Szatint dobott, a bothoz ragasztva. A keleti kapus, Elij Kawashima pedig lenyelte a labdát. A mainzi kapus a kezébe rejtette a labdát. Nem volt szükséged sem a VAR-ra, sem a sólyomszemre. Tisztán átléptem a határt.

• Úgy tűnt, hogy a második félidő színpadra állítása merészebbnek mutatja Japánt. VAGYspina megoldotta a fejét Osakóval, Úgy tűnik, soha nem számolja ki a lövését. Az Arsenal kapusa később megmutatta Takashi Inui távoli, szándékos lövését, amely veszélyt mutatott, amikor csak játékba lépett.

Fél óra múlva eljött James ideje. ÉSA Real Madrid egykori játékosa Kolumbia megmentésére jött, amely kezdte vádolni az alacsonyabbrendűség játékának erőfeszítéseit. Quintero helyét vette át. Bejárata újraaktiválta a többit és az állványokat is.

Nishino hasonló hatást keresett, és Taisuke Hondához fordult. Minőségében semmi sem hasonlítható össze. De Japán számára a képének külföldön generálója.

Az eredmény azonnali volt. A mexikói Pachuca-ban szereplő labdarúgó szögletet hajtott végre. Ez volt az első labda, amelyhez a Honda hozzáért helyezze a középpontot Osako fejébe, hogy a hálóba vigye és megelőzni Japánt, aki a jobb szélen tépte fel riválisukat. Genki Haraguchi leleplezte Johan Mojicát és Jose Izquierdo-t, akik nem egyszer a szárnyat irányították.

Kolumbia kétségbeesetten kereste a döntetlent, ami felelősséggel sújtotta Jamest. Labdákat akasztott fel, valamint Calos Baccát is, aki a második japán gól előtt jött ki, amikor Pekerman még mindig bízott a győzelemben.

1 - Kolumbia: David Ospina, Santiago Arias, Davinson Sánchez, Oscar Murillo, Johan Mójica, Carlos Sánchez, Jefferson Lerma, Juan Quintero (James Rodríguez, m.59), Juan Cuadrado (Wilmar Barrios, m.32), José Izquierdo (Carlos Bacca, m .70) és Radamel Falcao.

2 - Japán: Elij Kawashima, Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Gen Shoji, Yuko Nagatomo, Makoto Hasebe, Gaku Shibasaki (Hotaru Yamaguchi, m.80), Genki Haraguchi, Takashi Inui, Shinji Kagawa (Keisuke Honda, m.69) és Yuya Osako (Shinji) Okazaki, m.85).

Célok: 0-1, m.6: Kagawa, tizenegyesből; 1-1, m.40: Quintero; 1-2, m.73 Yuya Osako.

Játékvezető: Damir Skomina (SLO). Közvetlen pirosral küldte el Carlos Sánchezt (m.3), mert elkerülte a rivális lövését a kezével. Sárga lapot mutatott a kolumbiai Willmar Barrios (m.63) és James Rodríguez (m.86), valamint a japán Shinji Okazaki (m.93) számára.

Események: A 2018. évi oroszországi világbajnokság H csoportjának első napjának megfelelő mérkőzés, amelyet a szaranszki (Oroszország) Mordovia Arena stadionban rendeztek, mintegy 40 000 néző előtt. Gianni Infantino, a FIFA elnöke tanúja volt a meccsnek a stadionban.