A Pliskova elleni győzelme másfél lábbal jár az elődöntőben

hozzáteszi

Az orosz Szvetlana Kuznyecova, a legidősebb játékos (31 éves), aki utoljára kvalifikálta magát a Singapore Mastersbe - tette hozzá második győzelem versenyen azzal, hogy újabb végtelen összecsapást nyert a cseh ellen Karolina Pliskova mert 3-6, 6-2 és 7-6 (6).

A Fehér Csoport első napjának győztesei közötti párharcban Pliskovának túl sok hullámvölgye volt ahhoz, hogy ellensúlyozza Kuznyecova tapasztalatait, aki bejut az elődöntőbe, ha a nap következő mérkőzésén a lengyel Agnieszka Radwanska megverte a spanyolt Garbiñe Muguruza. Ebben az esetben Muguruza lenne Eltüntetett.

Kuznyecova hétfőn verte Radwanskát, Pliskova pedig Muguruzát, mindkét esetben, miután legyőzte a meccslabdát.

Második mérkőzésén Pliskova, a Masters debütálója hamarosan vezetést szerzett egy olyan szünettel, amely 1-3-ot adott neki. De fáradságos reakcióval kellett szembenéznie az orosztól (3-4), aki azért küzdött, hogy riválisát hosszú pontokra kényszerítse, nem mindig szerencsével.

Miután a legnehezebben teljesített, például felépült az első „szünetből” vagy legyőzte a nyolcadik meccs 40–0-s vereségét, Kuznyecova végül ezt elvesztette. kettős hiba és már a második hüvelyre gondolva fehéren adta az utolsó játékot (3-6).

A 24 éves és a világon ötödik cseh a veterán bukását (9.) használta ki, és újabb menetszünetet szerzett a második szettben. Ekkor Kuznyecova végül igazította célját, és nagyon hosszú mozdulatokkal a szögek felé visszaszerezte adogatását és nehézségek nélkül megszilárdította (2–1).

Az edzőjével, Jiri Vanekkel folytatott beszélgetés ellenére Pliskova tovább mélyítette dudorát, és ismét elvesztette szolgálatát. Az United States Open idei döntőse a biztonságos játékból és az orosz elől való megmutatkozás nélkül siklott ki, aki pontról pontra dolgozott és egyértelmű 4-1-es előnyben találta magát.

Ezután Pliskova kipróbálta a hálójátékot, amely lehetővé tette számára, hogy megállítsa a vérzést, de csak pillanatnyilag. Három szettlabdája volt, és engedett a másodiknak (6-2).

Kuznyecova az utolsó szett elején több hidegvért mutatott, minden alkalommal a megfelelő lövést választotta (2-0). Pliskova szünete nem szolgálta a balesetet, mert a tapasztalt rivális nem mutatott gyengeséget a fontos pontokban.

Kényelmes matraccal 4-1, Kuznyecovának csak arra kellett korlátozódnia, hogy kezelje előnyét, hogy betegye a lábát a Masters elődöntőjébe. De Pliskova még mindig megijesztett többször is, a hetedik (4-3) és a kilencedik (5-4) játszmában megtört, és egyenlített. Nem használta ki az első alkalmat, amelyet meg kellett tennie, de a másodikat kihasználta (5-5).

Kuznyecova azzal vádolta az ütést, hogy a következő játszmát üresen adta el, és a hosszú játék utolsó szakaszában, párhuzamosan és keresztben is, nagyszerű Pliskovának adta el az adogatását. Kuznyecova utolsó erőfeszítése elhozta az ujjat a tiebreakertől, amelyben óvatosság és félelem érvényesült.

Amikor az 6-6, a mérkőzés statisztikája 94 ponton mutatta az egyenlőséget. Egy jobb oldali kereszt és egy párhuzamos hátvéd Kuznyecovától befejezte a döntetlent és eldöntötte a mérkőzést.