A fehér csapat Sassari ellen szenvedett egy meccsen, amely kezdettől fogva hullámvasút volt (58–83)

Hírek mentve a profilodba

épelméjűséget

A Real Madrid 58–83-ra legyőzte a Dinamo Sassarit egy nem releváns mérkőzésen, bár a szükségesnél többet szenvedett, és csak akkor tudta lezárni a mérkőzést, amikor szardíniai játékának józan eszét kiszabta.

A meccs kezdettől fogva hullámvasút volt. A Real Madrid vette le az első ereszkedést 0–12-es kezdéssel a Dinamo Sassari által bevezetett frenetikus tempónak köszönhetően, közvetlen kosárlabdával, anélkül, hogy kidolgozná és bármilyen helyzetből keresné a lövést.

Gyakorlatilag egy iskolaudvari futó volt. Az olaszok 6.30 perc játék után megszerezték első kosarukat, és onnan fordultak az asztalok. Jóvá tették a Real Madrid 15: 0-ás menetét, amely sok támadást elvesztett a támadás első vonalában, ami a rivális ellentámadásához vezetett.

Az első negyed 18-14-gyel zárult

A második periódus ugyanúgy kezdődött. A Real Madrid 0–9-es futamot (18–23, min. 13,20) szerzett, majd 7–0-s menetet kapott (25–23, min. 14,15). A túl gyors Facundo Campazzo visszatérése nem mozdította elő a nyugalmat, és Pablo Laso, a Real Madrid edzője úgy döntött, hogy időt ad neki a kispadon.

Ami nem változott, az a Dinamo Sassari lelkesedése volt, amely az első félidőt 17 hármas kísérlettel zárta, ebből 4, két pontból 20-at 8 találattal szerzett.

Madrid elfogadta ezt a játékot túl sok percen keresztül, és az első két negyedben akár 11 labdát is elveszített, bár a sikert a hármasból 13 próbálkozásból álló három hárompontos kosárral mentette meg, külön említve Sergio Llullt, ötből hármat és Jonas Maciulist, aki háromból kettőt aláírt.

Sergio Rodríguez távolléte, aki torokfájása miatt nem is utazott Szardíniába, valamint a két csapat meccsének lényegtelensége, mivel a Real Madrid kvalifikálta magát, a Dinamo Sassari pedig kiesett, jelezte a párharcot. A szünetben 33-41 volt az állás.

A Madrid megpróbált minimálisan összpontosítani, megnyugtatni a játékot, és az eredmények azonnal láthatók voltak. Anélkül, hogy túl sokat javított volna a játékon, csak egy kis szünettel, 35–47-re (min.24,45) visszanyerte a 12 pontos vezetést, majd később 16 pontra, 35–51-re (min.25,30) növelte a jövedelmet.

Abban a pillanatban Laso csapata ismét kikapcsolt és befogadta a 11-0, 46-51 (min.28.15) részt, ami lehetővé tette a Dinamo Sassarinak, hogy visszatérjen a játékba. Llull a táblához hármasával megtörte a katasztrofális részt. A harmadik negyed több mint bizonytalan 51-54-gyel ért véget, a dominikánnal Edgar Sosa több mint csatlakozik és 17 pont szerzője addig az időig.

Az olasz zónában végzett védelem és Jaycee Carroll két egymást követő triplája visszaállította a nyugalmat Madridban, 52-64 (min. 32.45), aki megpróbált némi józanságot adni a játékba, és végül 52-71-gyel szakította meg 4 perc hátránnyal.

A Dinamo Sassari elvesztette támadó frissességét, a fáradtság és a madridi védelem miatt Laso lehetőséget adott Marcus Slaughternek a búcsúzásra azzal, hogy a játék utolsó 40 másodpercében játszott és két pontot szerzett. Az amerikai forgatókönyvet biztosan kölcsönadják a Maccabinak.

A mérkőzés 58-83-ra ért véget. Huszonöt pont különbség, józan ész.

58 - Dinamo Sassari (18 + 15 + 18 + 7): Logan (9), Devecchi (5), Lawal (8), Dyson (2) és Todic (5) induló csapat-, Sosa (18), Chessa (5), Sacchetti (3) és Formenti (3).

83. - Real Madrid (14 + 27 + 13 + 29): Rudy (4), Maciulis (6), Nocioni (8), Bourousis (2) és Llull (12) induló csapat-, Carroll (11), Ayón (9), Rivers (9), Slaughter (2), Reyes (14) és Campazzo (6).

Játékvezetők: Fernando Rocha (POR), Anastasios Piloidis (GRE) és Aleksandar Glisic (SRB). Megszüntetése nélkül.

Incidensek: Az Euroliga A. csoportjának kilencedik napjának megfelelő mérkőzést a szardíniai Palaserradimigni játszott 4483 néző előtt.