játék után
94. perc, Lewis belép a területre, észreveszi a CD Almazora védőjének kapcsolatát, és a területre esik. A játékvezető nem habozik, és tizenegyest jelez. A rajongók azok megkönnyebbülésével ünneplik, akik súlyt emelnek a vállukról. Olyan súly, amely nagyot nyom a Novelda CF-nél, és még büntetőből is megcsinálja. Lewis fut, lő, becsapja a kapust, de a labda a jobb kapufa mellé kerül. A döntést azok hitetlenkedése és kétségbeesése fogadta, akik úgy látják, hogy a La Magdalena három pontjának megszerzésére nincs mód gólra. A pontok megint elszöknek, és már öt hazai meccs van, anélkül, hogy hozzáadnák a szezon első győzelmét.

- Ez számunkra döntő. Víctor Bautista egyértelműen és erőteljesen hangoztatta a találkozó előtt. A Paternában elszenvedett „extrém” csapást a tiszta lapban és a gólokban megvalósult képváltással kellett ellensúlyozni, hogy a pontokat is igénylő CD-vel győzelmet hozzon létre az Almazora. A célok egyértelműek voltak, a gyakorlat már valamivel bonyolultabb. Mora belépett a kezdő tizenegybe, felépült hasproblémáiból, hogy a mezőny közepén dolgozzon Beibellel, és visszanyerje a vágyakozást az erőnlétre. Luis García néhány évvel később visszatért a bal hátsó részhez, és az Oscar-díjat központi helyre helyezték.

A játék La Magdalenában kezdődött, a szokásosnál rosszabb légkörrel. A szurkolók meglehetősen elszakadtak a csapattól a gyenge eredmények és érzések után a szezon ezen korai szakaszában. Az első negyed óra kevés focit hagyott, bár úgy tűnt, hogy a Novelda veszély nélkül létrehozta a játék irányítását. Másrészt az első egyértelmű lehetőség a Castellón számára volt 24 ': jó bal oldali keresztirányból a szélső kapu felé, Carlos egyedül fejezte be, de néhány méterre hagyta Alberto kapuját. Két perccel később a CD Almazora két darabban mutatta meg kemény játékát: először meglátta a sárga Blay-t, aki egyértelmű szabálytalanságot követett el Mikel ellen, később Meseguer rosszkor érkezik, és térdről hátulról vadászik Morának, és meglát egy sárga színt, amely vöröses árnyalatú.

Novelda válasza Samu csizmájából érkezett a 35. percben, aki hatalmasat végzett Rubénon, de botok alatt elutasította a labdát. Az első félidő utolsó perceiben Rubén ismét alacsony lövést küldött Beibeltől szögletre. Maga Beibel pazarolta az ellentámadás lehetőségét, mire a játékvezető a passz elmaradásával jelezte a szünetet. A félidőben a játék egyenlő esélyeket mutatott egy jobb kezdeményezésű Noveldával a Samu és Kike szélén végzett jó munka miatt, akik nem találtak ajtót.

Az öltözőn való áthaladás után, mindkét csapatban változtatás nélkül, de a lelátón arra gondoltak, mit hoztak, hogy mindkét térségben ilyen aktívan lépjenek ki a pályára. Először a vendégek érkeztek Marcos erős lövésével, amelyet Alberto hárít, de Luis García viszi el a gólvonalról. Aztán Tabala egy hatalmas lövéssel adta meg a választ, amelyet Rubén tisztázott. Két perccel később csak Meseguer végzett a környéken, Alberto pedig keményen dolgozott, hogy reflexekkel tisztázzon. 55 ′ -ben Pierának még két cipőméretre volt szüksége, hogy befejezze a jó passzt, amely megtörte Mora vonalait. A következő játékban Blay odaadja a labdát Tabalának, és egyedül fejezi be, de érthetetlen gyengeséggel Rubén kapusnak menteni a labdát.

Ezen alkalmak dúlása után a parti a következő percekben megnyugodott. Novelda szorongva kereste a kaput, Almazora pedig inkább a jó mögé rejtőzött, és kihasználta az ellentámadás lehetőségét. Az utolsó 15 percben Lewis és Luis Carlos belépett Samuba, illetve Tabalába, hogy mélységet biztosítson a szélen, és minőséget biztosítson a támadásban. Már a 80-as években egyértelmű alkalom érkezett, amelyet Beibel aligha fog tudni elfelejteni: a vendégvédelem hibája magára hagyja a labdát Rubén ellen, és úgy dönt, hogy vazelint készít, amely a Castellón kapujától jobbra megy. . Választhatta, hogy csepegteti a kapust, vagy oldalra lő, de ismét eredménytelenül kereste a vazelint.

Már a sérülés idején Bautista egy olyan embert bátorított, amely kétségbeesett volt, mielőtt annyi kihagyott lehetőség adódott. A 93 '-ban Lewisnak kevés centimétere volt ahhoz, hogy pontosítsa Luis Carlos középpontjába tartó lövését, és egy perccel később megérkezett a kulcsjáték: Lewis belép a területre, észreveszi a védelem érintkezését és elesik. A játékvezető tizenegyest jelez, és a lelátók optimistán keresztezik az ujjukat, azt gondolva, hogy ez lesz a várva várt cél pillanata, hogy egyszerre megnyerjük a La Magdalena győzelmét.

A tizenegyesre helyezi a labdát, amikor sokan megközelítik azt a kaput, amelyet Rubén véd. Tizenegy méterről szerzett gólt az előszezon során dobott három alkalommal, de ma nem. Csalja a kapust, de lövése a CD Almazora által védett jobb oldali kapufáról szól. Sem Lewis, sem a La Magdalena-ban senki sem hitte el, hogy ez a lövés elmúlik, és eltűnt a gól opciója és a győzelem, amely ebben a szezonban öt hazai meccsen nem született meg. A csíkok vagy a balszerencse az egyetlen dolog, amit a játékosok és a szurkolók felfoghatnak az elmúlt két meccs kegyetlen eredménye miatt. De az igazság az, hogy ennek a csapatnak nehéz gólokat szereznie, és az adatok egyértelműek: ugyanazokban a játékokban, amelyek tavaly, az előző év 16-ra 8 gólt értek el. Idén fele olyan hatékony, kétszer annyi támadó játékossal. Nehéz elhinni egy olyan csapatban, amelynek sokkal magasabb magasságokra kell törekednie, mint az a 8 pont, amely holtversenyben marad a kiesőhelyeket elfoglaló Elche Ilicitanóval, Borriollal és Rayo Ibense-szel.

Besorolás a 10. meccsnapon

A rangsor alsó része a 10. meccsnap után. Forrás: Results-Futbol.com

Következő mérkőzés, Crevillente, október 21-22

A Verdiblanco naptár következő találkozója 6-7 nap múlva lesz az Enrique Miralles de Crevillente stadionban, megerősített menetrend nélkül. Egy hét három meccs után Bautista csapatának ismét van egy hete pihenni és erőt gyűjteni, hogy a következő meccset megmérkőzhesse a Crevillente Deportivo ellen. Ha a mai meccs döntő volt, akkor nem kevésbé a következő, ahol a Novelda CF megkeresi a három pontot, hogy a lehető leghamarabb elinduljon a kieső helyektől. Mindezt akkor, ha nem akarják látni magukat a besorolás ezen alsó részén, ahonnan olyan nehéz távozni a szezon jövőjével.