A szerb 5–7, 6–4, 6–2, 6–7 (5) és 7–5-re verte a spanyolokat az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjében, amely a leghosszabb a Grand Slam történetében.

A szerb Novak Djokovic megújította az Australian Open címet azáltal, hogy a spanyol Rafael Nadalt legyőzte a Grand Slam történetének leghosszabb döntőjében, drámákkal teli, epikus mérkőzésen, amelyet a Balkán nyert 5-7, 6 -4, 6-2, 6-7 (5) és 7-5, öt óra és 53 perc után.

nadal

Djokovic megnyerte a torna utolsó százas számát a férfi mezőnyben, egy olyan mérkőzésen, amelyben minden volt, több pont megváltoztathatta a döntő előjelét, játék alternatívái és szenzációi, és ezt a részletek eldöntötték.

Nadal elvesztette hetedik egymás utáni döntőjét a szerb ellen, de az érzések nagyon különbözőek voltak. A spanyol az ötödik szettben tudta vállalni a mérkőzést, de egy pont mindent megváltoztatott. A spanyol kihagyott egy párhuzamos hátramenetet az egész pályával számára, ami 40-15-et jelentett volna, amikor 4-2-re dominált, és Djokovic elsüllyedtnek tűnt.

A döntő fullasztó hőséggel, 33 fokkal kezdődött, a spanyol pedig nagyon jó mentalitással, józan és agresszív játékkal lépett ki a pályára, és talált egy túlságosan szabálytalan Djokovicot is, aki nem dolgozott az első szolgálatban.

Nadal érzései jobbak voltak, mint a szerbé. Ezt megerősítette az ötödik játszmában elért törés, amely Djokovic csalódását okozta, aki ütötte a földet az ütővel, amikor a padjára ült. Az első számú nem látott semmi világosat.

Úgy tűnt azonban, hogy Nadal hátrányosan érinti előnyét, mivel sok problémát kezdett átélni az adogatása fenntartása érdekében, elvesztette a kezdeményezést és növelte hibáit. 4-2-ről 4-5-re ment. De a spanyol fellebbezett szellemi erejéhez, és a mérkőzés elején képes volt visszanyerni agresszivitását, és három meccset láncolva megszerezte az első szettet.

De Djokovic nem véletlenül az első számú. Magabiztosabban kezdett játszani, és drasztikusan csökkentette hibáit. Nadal nem tudta meghosszabbítani lövéseit, a Balkán pedig jobbjával uralta. A negyedik játszma szünete lehetővé tette, hogy a szerb 4-1-re rést nyitott az eredményben.

Rafának eveznie kellett, hogy riválisa ne csak megrajzolja, hanem ilyen gyorsan is. És mindjárt megszerezte. Szett labdát mentett az adogatáshoz, és még kettőt, amikor Djokovic kivette az ujját.

Miután megszakította egy ideges Djokovic szolgálatát, Nadal öt meccsen holtversenyben volt, de nem érte el azt a labdát, amelyet a 'Hawk Eye' megismételni kényszerült, és feladta a második szettet, miután kettős hibát követett el. a belgrádi negyedik szettben, aki két és fél óra után kiegyenlítette a mérkőzést.

A harmadik szett kezdete a második karbon másolata volt. Nadal nem tudott megoldásokat találni, Djokovic továbbra is nagyon sikeres volt, egyre több a pályán. A szerb utazósebességet ért el, és a tavalyi Nadal által elvesztett hat döntő szellemei elkezdtek repülni a Rod Laver Aréna felett.

Nadalnak sikerült a negyedik szettben megállítani Djokovic gáláját a játékban. Megpróbálta visszavinni a mérkőzést intenzív összejövetelekre, riválisa viseletét keresve, de a szerbnek új szövetségese volt az első adogatásában.

Djokovic a nyolcadik játszmában mondhatta el a mérkőzést, amikor 0–40-es volt, amit Nadalnak sikerült felemelnie, éppen abban a pillanatban, amikor esni kezdett, és a döntőt tíz percre fel kellett függeszteni, míg a a stadiont bezárták.

A leállás után a játék menthetetlenül a tiebreaker felé tartott, ami szívroham volt. Djokovic élvezte a diadalt, amikor három mérkőzéspontot szerzett, de Nadal irdatlan és négy egymást követő ponttal egészítette ki az ötödik szettet, amelyet úgy ünnepelt, mintha megnyerte volna a mérkőzést.

A játék inkább Nadal számára szólt, fizikailag sokkal egészebb, mint riválisa. Djokovic lába egyre jobban nehezedett azokra a gyűlésekre, amelyeknek a spanyol alávetette magát, akinek, amikor sikerült megtörnie riválisának szolgálatát, úgy tűnt, hogy a játék a kezében van.

Ám Djokovic a többit megcsinálta, erőt vett a gyengeségtől, és nemcsak a szettet sikerült újra kiegyenlítenie, hanem a tizenegyedik játszmában ismét megtörte Nadal szolgálatát, aki szintén kimerültséget mutatott, és a győzelemre szolgált. A spanyolnak lehetősége volt megtörni, de a szerb megmentette, és lezárta ezt a gyötrelmes párharcot, miközben keresztezte magát és hálát adott az égre.

Díszverseny az Australian Openen, a szezon első Grand Slam-versenyén, amely ma ért véget a Melbourne Park létesítményeiben.