Maratonmeccsen honfitársát, Svetlana Kuznyecovát verte 6-7, 7-5 és 6-4

Az orosz Elena Vesnina Ma indult először Indian Wellsben bajnoknak, azzal, hogy maratonmeccsen verte honfitársát Szvetlana Kuznyecova 6-7 (6), 7-5 és 6-4 három óra és egy perc alatt.

orosz

A győzelemhez Vesnina, aki itt egyesben pályafutása harmadik címét nyerte, a WTA rangsorban a karrierje legmagasabb pozíciójának tizenharmadik helyére emelkedik.

Ez Vesnina karrierjének egyik legfontosabb eredménye, aki soha nem lépte át a harmadik fordulót a kaliforniai sivatagban. Korábban kikiáltották háromszor bajnok párosban (2008, 2011 és 2013).

Vesnina jól kezdett, és az előnyt kihasználva az előretörésnél szerzett szünetet szerzett (2-0), bár Kuznyecova olyan fényűző nézők előtt, mint a Microsoft társalapítója Bill Gates vagy a színésznő Charlize Theron, Kiegyenlítette az erőteljes adogatásával lefedett versenyt.

Az ukrán születésű teniszező ismét rést nyitott egy dinamikusabb és kockázatosabb tenisz mellett, de a szentpétervári játékos ismét reagált, kihasználva riválisának kényszeretlen hibáit és megfestve a középpálya vonalait (4-4).

Vesninának azonban volt egy meghatározott pontja miután 40-0-ról visszatért ellenfele a tizedik játszmában és 5-4 az ő javára.

Elengedte az alkalmat, és már hirtelen halálban - Kuznyecova zsinórban a harmadik a kettő után, amelyet a Karolina Pliskova elleni elődöntőben élt - a tanítványa a spanyol Carlos Martínez Tapasztalatot és know-how-t dobott, bár egy kis szerencsével a lövésben a kapu megérintése után 70 perc elteltével megadta a szettet.

Vesnina hibák

Ez az eredmény extra magabiztosságot adott a második szettben (2-0), miközben Vesnina továbbra is döntő hibákat követett el, például 3: 1-re elkövetett hálónál.

Kuznyecova, kétszer az Indian Wells-ben (2007 és 2008) döntős és karrierje utolsó 40-es versenyét folytatta, tovább nőtt az adogatásával (4-1), ellenfele azonban újjáépült, a legjobb teniszét mutatta be, vette a következő négy meccset (4-5) és a szervájával nem bocsátotta meg, hogy átvette a szettet.

Körülbelül eléri a helyi idő szerint 13: 30-at (GMT 20:30), 32 fokos fokozattal a középső pályán és két óra 16 perc múlva., mindkét teniszező 92 pontot adott hozzá minden egyes. Az egyenlőség teljes volt.

A harmadik előfutamot kettős "szünettel" nyitották meg, és Kuznyecova veszélyeztetett először (4-2), de Vesnina megmutatta az arcát, és aláírta a következő négy meccset, hogy megszerezze a címet az oroszok első Indian Wells-döntőjében, mivel Maria Sharapova diadalmaskodott Elena körül. Dementjeva 2006-ban.

Vesnina és Kuznyecova korábban csak kétszer találkozott egymással, a győzelmek eloszlása ​​mellett: Vesnina 2007-ben Dubajban vitte a párharcot, riválisa pedig a 2014-es Estorilban érvényesült.