Az orosz legyőzte a kínait Shuai Penget (6-2 és 6-1), és megszerezte helyét a nyolcaddöntőben

Párizs | 02 · 06 · 12 | 20:39

halad

Hírek mentve a profilodba

Sharapova labdát ad vissza a kínai teniszezőnek. Reuters

Az orosz Maria Sharapova 6–2 és 6–1-re legyőzte a kínait Shuai Penget, és megszerezte helyét a Roland Garros torna nyolcaddöntőjében, amelyre csak öt meccset hagyva.

Összefüggő

Gyakorlatilag zilált, fekete ruhájába tömve, és mindketten elviselte az erős hőséget, amely a középpályán uralkodott. Sharapova nyolcadik alkalommal jutott tovább a bajnokság negyedik fordulójába, amelyben tavaly az elődöntőbe jutott, és amelyben ebben az egyiknek van egy lövése, hogy visszaszerezze az első számú pozíciót a világon.

Peng, a hóhér a spanyol Lourdes Domínguez Lino előző mérkőzésén 27 Sharapova-győztest kapott, és 66 perc alatt elsüllyedt, és hat meccsen ötödször esett az orosznak.

A tavalyi, az utolsó előtti fordulóban Na Li által legyőzött Sharapova keményen dolgozott, hogy ne veszítsen újra egy kínai játékossal szemben. Már három mérkőzést megnyert, még mindig nincsenek riválisai, és nem adott fel egy szettet, és csak öt meccset hagyott maga után. Talán emiatt nyugodtnak és nyugodtnak találta magát, és majdnem több időt töltött az orosz televízió utolsó interjújában, mint a Peng elleni meccsén.

Sharapova most a cseh Klara Zakopalovával mérkőzik meg, aki 6-3, 7-5-re legyőzte az orosz Anasztaszia Pavljucsenkovát.

A tornától búcsúzott az olasz Francesca Schiavone volt, két évvel ezelőtt bajnok, a legutóbbi kiadás döntőse, akit az üzbég származású amerikai Varvara Lepchenko győzött le 3-6,6-3 és 8-6.

Levcsenko a cseh Petra Kvitovával, a wimbledoni bajnokkal találkozik, aki 6–2, 4–6 és 6–1-re szabadult meg az orosz Nina Bratchikovától. A tavalyi bajnok kínai Na Li-nek három szettre is szüksége volt, hogy megszabaduljon az amerikai Christina McHale-tól, 3-6, 6-2 és 6-1.