Santi Denia csapata nagyon kompakt blokkkal oldja meg a 19 éven aluliak európai bemutatkozását

Oszd meg a cikket

A spanyol csapat, mielőtt Örményországgal nézett szembe. Twitter SeFootball

házigazda

A Spanyol válogatás megkezdte útját a Európai U19 győzelmével a háziasszony felett Örményország (1-4), köszönhetően Orellana, Miranda, Marqués és Mollejo góljainak.

A csapat vezette Santi Denia sikerült megoldani egy bonyolult tesztet, mivel az örmény csapat kompakt védekező blokkja ellenállást nyújtott a mérkőzés első szakaszaiban.

A házigazdák bezárták a területük közelében lévő tereket és Spanyolország azzal válaszolt, hogy a labdabirtoklást a külső sávok felé irányította, Antonio Blanco és egy ihletett Jandro Orellana révén. Ott mind a Sevilla játékosa, Bryan Gil, mind a valenciai játékos, Ferrán Torres összekeverte helyzetét a hátvédek helyzetével és előnyöket generált döntéseivel.

Örményországnak kevés esélye volt nyújtózkodni és megközelíteni a spanyol területet, így a deniák próbálkozásai sorra történtek. Annak ellenére, hogy jó esélyeik vannak a keresztezésre, az örmény középcsapatok számbeli előnyüket meghatározták Marquéssal szemben.

Ekkor fedezte fel a kulináris Orellana, akinek súlya volt mind a játék megalkotásában, mind pedig a játék különböző irányú irányában, a mező különböző magasságaiban felfedezte annak lehetőségét, hogy csatlakozzon a támadáshoz, és mint a központ előtti központ fogadója lehessen.

Így jött az első gól, amelyben Ferran megnyílt, hogy kiegyenlítse riválisa védelmi vonalát, és elvegye az eredménytáblától, majd középre a „16” -ra, amelyet a tizenegyesből definiált.

Azóta a játék ugyanazt a szkriptet követve fejlődött. Spanyolország, aki 4-4-2-ben védett, hogy két férfival bajlódjon (Moha és Marqués) a labda távozásakor Örményországból, amely szakaszban szenvednek, megakadályozta riválisait az irányított labdával.

A második félidő elején Arnau Tenas kapus váratlan döntetlent adott be Örményországnak. Az oldalsó szabálytalanság indítása után a barcelonai kapus rossz kilépése után Yeghiazaryan, kapitány és középső élt a lehetőséggel, hogy saját belátása szerint bevezesse a labdát.

Spanyolország nem sokáig reagált, szintén szettből, egy jó lövéssel Juan Miranda oldaláról a sarokba. Ismét az eredménytábla előnyével Spanyolország továbbra is uralta a labdát és minimalizálta annak kockázatait.

Az improvizáció szabadságával az utolsó harmadban, a tehetséges Bryan Gil megmutatta bal lábának lehetőségeit kitalálni egy játékot, amelyet Marqués tetszés szerint befejezne ugyanazon a gólvonalon.

A második félidőbe bekerült atlétikus Víctor Mollejo a hozzáadott idő alatt kerekítette az eredményt, hogy nagyobb gólkülönbséget biztosítson, ami fontos a következő forduló kulcsfontosságú kvalifikációjában.

Spanyolország jövő szerdán, 17-én Portugáliával mérkőzik meg bajnokság egyik legjobban várt mérkőzésén.

Adatlap

1 - Örményország: Harutyun Melkonyan; Ioury Oganessian, Erjanik Ghubasaryan, Arsen Yeghiazaryan, Arman Ghazaryan; Aram Khamoyan; Narek Grigoryan (Narek Alaverdyan, m.67), Erik Azizyan (Rafik Misakyan, m.60), Sergey Mkrtchyan (Aram Kolozyan, m.94); Armen Hovhannisyan (Grenik Petrosyan, m.60) és német Kurbashyan (Gazar Dermendjan, m.67).

4 - Spanyolország: Arnau Tenas; Victor Gómez (Ricard Sánchez, m.55), Eric García, Hugo Guillamón, Juan Miranda (Miguel Gutiérrez, m.81); Antonio Blanco (Víctor Mollejo, m.67), Jandro Orellana, Moha (Ander Barrenetxea, m.55); Ferrán Torres, Alejandro Marqués (Álvaro Sanz, m.67) és Bryan Gil.

Célok: 0-1, m.33: Jandro Orellana; 1-1, m.50: Arsen Yeghiazaryan; 1-2, m.58: Juan Miranda; 1-3, m.64: Alejandro Marqués; 1-4, m.96: Víctor Mollejo.

Játékvezető: Tohver K. (Est), Sárga kártyával intette meg Örményország Szergej Mkrtchyánt (m.28); és a spanyol Antonio Blanco (m.51).

Események: A 19 éven aluliak európai csoportjának első napjának megfelelő mérkőzés, amelyet a Vazgen Sargsyan Köztársasági Stadionban (Jereván, Örményország) játszottak.