Kuric és Delaney 21 pontot írtak alá, hogy Barça győzelmét pályára állítsák a Palau-ban (90-72)

Barcelona | 30 · 01 · 20 | 22:54

nagyszerű

Oszd meg a cikket

Kuric, meccs közben. EP

Az az éjszaka, amelyre a Palau Blaugrana emlékezett Kobe Bryant, Kyle Kuric és Malcolm delaney, amely a cipőjére festette azt a 8-as és 24-es számot, amelyet az NBA sztárja a Lakersben viselt, összeálltak a leszerelésért90-72) hoz Szentpétervár Zenith az Euroliga második filmnegyedével.

Mindkettő gólt szerzett 21 pont nagy sikerrel hármasban, főleg Kuric, azzal szenzációs 5/6. A hármasok (34-ből 16) voltak a Barcelona fő fegyvere a Zenit ellen, amely a visszapattanásban csak a katalánoknál volt jobb, 20 támadással.

Ez utóbbi és az esetleges sérülés Nikola Mirotic, aki a harmadik negyedben vonult vissza adduktori fájdalomtól, ezek voltak az egyetlen negatív jegyzet Pesic csapatának nagyszerű játékából, amely az Euroliga ranglistájának harmadik helyére emelkedett.

Miatt a Barcelona nem tudta meghosszabbítani jó kezdését (10-4, min. 5) Gustavo Ayón sikere, az oroszok első hét pontjának szerzője. A mexikói Davies elleni támadásban két bűncselekmény küldte a kispadra, és kíváncsian ekkor kezdett versenyezni Joan Plaza csapata a katalánok ellen.

Delaney hármasával Barça nyolcas lett (18–10, min. 7) de a Zenit támadó visszapattanása hét sackkel az első negyedben és Albicy sikere a hárompontosokban vezette a játék újrakezdését (21–21).

Kyle Kuricnak kilenc egymást követő pontja volt a második negyed elején két perc alatt 30-21 lett az állás. Amikor Malcolm Delaney csatlakozott hozzá, Barça, a kosara alatt következetesebben, gőzhenger volt.

Mindkettő az első félidőben 18 pontot adott hozzá, 10-ből 7 hármasban, és A Barcelona 22 ponttal ment előre (53-31, min. 19). A Zenitnek már nem volt annyi lehetősége a gólszerzésre, hogy Davies a területeit olyan blokkokkal jelölte meg, amelyek Palau Blaugrana-t talpra állították, és a visszapattanás jelentős Barça javulást mutatott.

A Barça forgáspontjai a harmadik negyedben kerültek középpontba. Nikola Mirotic az annotációban felmegy 15 ponttal és Brandon Davies védekezésben, elvette Ayón támadásából a harmadik személyt, és sapkát helyezett a mexikóira, amikor éppen az ellentámadás peremét akarta összetörni.

A következő játékon Nikola Mirotic, teljesen egyedül, összetörte a gyűrűt maximális előnyhöz juttatta a Barcát (65–42, min. 25) de visszavonult, miután ez az akció elrablót sebzett.

A Zenit 2-3 zónában talált menedéket, hogy megpróbálja megváltoztatni a játék dinamikáját, ami Ayón sikerével együtt, aki fényt látott, amikor Davies három szabálytalansággal ment a kispadra, lehetővé tette számára, hogy tizennégy pontra csökkentse a különbséget. (65-51, min. 29).

A Barcelona a negyed utolsó perceiben visszanyerte célját 6,73-ról és Heurtel, Claver és Kuric három egymást követő hármasa visszaszerezte húsz pontos előnyét (74-54) a negyedév végén.

Az oroszok a negyedik negyedben továbbra is támaszkodtak a zónára, és a támadó visszapattanás után visszanyerték a sikert, és tizenhárom ponton belülre jutottak (83-70), egy perc hátralévő idővel. Abrines hármasa, ami az utolsó percekben jelent meg, és Heurtel két szabaddobása végül a helyére tette a dolgokat.

90 - FC Barcelona (21 + 32 + 21 + 16): Delaney (21), Kuric (21), Claver (6), Mirotic (15), Davies (4) -indító csapat-, Hanga (-), Heurtel (8), Oriola (6), Tomic (6), Abrines (3) és Smits (-).

72 - Zenit Szentpétervár (21 + 14 + 19 + 18): Renfroe (1), Voronov (2), Abromaitis (9), Thomas (7), Ayón (16) -indító csapat-, Iverson (-), Albicy (16), Hollins (5), Trushkin (6), Puskov (6), Ponkrashov (-) és Balashov (4).

Játékvezetők: Christodoulou (görög), Koljensic (montenegrói) és Zamojski (lengyel). Öt személyes szabálytalanság miatt kiesett Brandon Davies (min. 39).

Események: Az Euroliga 22. napjának megfelelő mérkőzést 5893 néző előtt játszották a Palau Blaugranán. Kobe Bryant és Robert Archibald volt játékosok emlékére egy percnyi csendet tartott.