Irina Bara, a 2017-es győztes és a bajnokság ezen kiadásának kinyilatkoztatása, a második kedvencet kieső Marta Kostyuk a döntőbe mutat

A BBVA Open Ciudad de Valencia, bajnokság elődöntőjének párosítása már ismert 60 000 ITF + H hogy vitatott a CT Valencia agyagon, melyen a román Irina Bara oroszra fogják mérni Varvara Gracheva, és a német Tamara Korpatsch to az ukrán Kosztyuk Márta.

bbva

A nap első, pénteki mérkőzésén a harmadik kiemelt német Tamara Korpatsch, aki egyedüli jutott az utolsó előtti fordulóba, megszabadult a szlováktól Rebecca Sramkova, Nyolcadik kedvenc 6-4-re és 6-3-ra 1 óra 37 perc alatt.

A hamburgi teniszező tudta, hogyan kell rákényszeríteni a mérkőzés ritmusát, és agresszív játékkal, jó pontszerű védekezéssel irányítani Sramkova támadásait.

A pulzusa csak remegett, hogy lezárja a mérkőzést, amikor a második szettben 5–0-s volt az eredménye, de látta, hogy a szlovák, akinek semmi vesztenivalója volt, nagyon agresszív játékot mutatott, amely három egymást követő meccs láncolatához vezetett, és minden feszültség szolgálni a kilencedik játszmában. A német intelligensen játszott, magas labdákkal a pálya végén, és közvetlen rúgással zárta a játékot.

Korpatsch a torna nagy szenzációjával, a 17 éves ukrán Kostyukkal néz szembe, aki egy másik jeles teniszezőt, mint a holland, 6-4, 3-6 és 6-0-ra legyőzte a döntőbe jutásért. Arantxa Rus, a bajnokság második kedvence, ahogy korábban más minőségi és tapasztalt játékosokkal, például a luxemburgiakkal szemben Mandy minella (5) és Sara errani, ex top 5.

Kosztyuk a bajnokság nagyszerű teniszpályája, és ezen a pénteken szembeszállt a Rus elleni rangadóval. Miután az első szettet nagyon következetes teniszezéssel szerezte, a hollandok, Julián Alonso tanítványa a második helyre építették és egyenlítették a fullasztó hőségben lejátszott mérkőzést, több mint 30 fokos pályával.

Harmadik nagyfeszültség-sorozat várható, de az ukrán meggyőző 6: 0-val teljesen feloszlatta riválisát, és egyértelművé tette, hogy nincs összetettsége a cím megszerzésében.

A cím másik favoritja a román Irina Bara, aki 2017-ben már megnyerte a tornát, és újból a valenciai siker mézeit várja. A tekintély új megjelenítésében felülmúlta Jekatyerine Gorgodze 6-4-re és 6-0-ra.

A grúz játékos némi ellenállást tanúsított az első szettben, a másodikban azonban csak fényűző megfigyelő lehetett a pályán, tekintettel Bara teniszének következetességére, amely a valenciai teniszklubban szokott remek teljesítményeket aláírni.

Barát a döntőben való részvételért mérik az orosz Gracsevával, aki nem kopott túlzottan a török ​​elleni párharcában Cagla Buyukakcay, amelyet 6-2 és 6-0-ra könnyedén megvert, mindössze egy óra alatt.

Az oszmán játékos azzal vádolta a csütörtök esti, a paraguayi Cepeda elleni, három órán át tartó kimerítő meccsének forróságát és fáradtságát, amely alig adott ellenállást Gracheva ellen.