MOSZKVA. A Baskonia csapata, miután legyőzte a Maccabit és az Asseco Prokomot, harmadik győzelmét kereste, amely szinte biztosan a „Top 16” közé kerül. Az oroszok a maguk részéről nyomást gyakoroltak arra, hogy meg kell szerezniük hazai mérkőzéseiket, miután elestek a partizáni pályán.

laboral

Meglepő volt Ribas jelenléte a kezdő ötösben, de különösen David Logan hiánya. Dusko Ivanovic úgy döntött, hogy megkerüli az amerikai támaszpontot, tudván, hogy vádolhatja azt a majdnem 15 000 kilométert, amelyet maga mögött hajtott, miután az Egyesült Államokba utazott, hogy találkozzon újszülött fiával, és onnan Moszkvába repül.

A játék jól indult a Caja Laboral számára, amely jó védekező munkával csak a moskovita csapatot hagyta 11 pont megszerzésében, amelyet 1–11 (4–13) részben jóváhagytak. Közben támadásban San Emeterio volt a főszereplő, az elején 7 ponttal.

Az eredménytáblán 1-9-re Scariolo időt kért, és a Baskonia előnyét növelő Barac kosara után Khimki külső akkumulátora rövidítette a különbségeket Fridzon és Monya egymás után két hármasával. További két kos Eze-ből közelebb hozta a helyi csapatot az eredménytáblához (11-13). De Teletovic és Barac visszatette a dolgot a helyére, és a meccs a Baskonia számára kedvező 11-17-re eljutott az első időszak végéhez.

A második negyed Savrasenko kosarával kezdődött. A vitoriai csapat továbbra is összhangban volt a védekezési feladatokkal, de a támadójátékuk lelassult, ami egy Khimkinek adott életet, aki egyetlen pontszerzését egyetlen emberen, Langfordon, aki 19-vel végzett, ő volt a meccs gólkirálya.

Kosárcsere után a játék zsebkendőbe került (19–22). A Baskonia a visszapattanó szakaszban és az értékelésben volt jobb. A himkiek viszont figyelemre méltó hiányosságokat mutattak. De ezen a ponton, amikor a csapadék megbosszulta mindkét csapatot, Langford kihozta minőségét, és 2 + 1-gyel feltette az eredményjelző táblára a 22–24-et.

Bjelica kihagyta mindkét szabaddobását, Teletovic pedig a hárompontos vonalból. Langford ezután kihasználta a kis zűrzavart, és az első döntetlent betette az elektronikusba (29–29).

Az utolsó másodpercben Olesonnak sikerült ismét a Caja Laboralt vezetnie (29-31). Kis poggyász egy Baskonia számára, aki felülmúlta riválisát.

Pihenés után katasztrófa készletek

A harmadik periódus teljesen katasztrofális volt Ivanovic emberei számára, akik miután az első negyed végén hat pontot kezeltek, a másodikban kettőt, végül hat ponttal távoztak a Khimkitől.

Miután megadta a részleges 0-3-at, a Caja Laboral reagált, és San Emeterio irányításával aláírta a 0-6-ot. De megmagyarázhatatlan módon, miután a negyedik felénél Teletovic triplájával 7 pontos előnyt (35–42) ért el, Caja Laboral végül 18 pontot kapott - Langford és Loncar együttese az orosz csapat tüzéreként -, és csak ötöt szerzett - közülük ketten ráadásul szabaddobások-.

Így a játék aggasztó 53–47-gyel ért el az utolsó negyedre, amelyet a Caja Laboral nem tudott felemelni, mert annak ellenére, hogy a Khimki nem tudott gólt szerezni, a vitoriai csapat ugyanolyan képtelen volt ebben a feladatban.

Három perccel a vége után, egy részleges 4-4 után, az elektronikus 57-51-et jelzett, hogy a Planinic feladata egy olyan triplával szakítani, amely három perc hátránnyal jobban megfullasztotta a Caja Laboral-t (57-51).

De távol a reakciótól, a Baskonia abbahagyta a játékot, a minimumra lelassította támadójátékát, és megbocsáthatatlan veszteségekkel és a védekezés intenzitásának hatalmas hiányával fűszerezte ezt a sivár kilátást.

Olyannyira, hogy bár Langford - a támadásban a legtöbb kárt okozó himkisi férfi - megsérült, az orosz csapat nem hiányolta, mert a Caja Laboral nem tudta megállítani a félénk rivális támadást.

Fridzon (63-54) triplája után a vitoriai csapat felvette az overallját. De már túl késő volt. Inkább saját hibáik, mint az ellenfél érdemei miatt Moszkvában maradt a győzelem (64-60).