A „kék” csapat a legalsó Sunderland ellen (1-2) esik, és a Liverpool kezébe hagyja a Premier Ligát

London | 21 · 04 · 14 | 00:00

felét

Hírek mentve a profilodba

Mourinho Rui Fariat tartja a REUTERS találkozón történt incidens során

A Chelsea a Stamford Bridge-nél vereséget szenvedett az angol bajnokság alja, a Sunderland ellen 1-2-gyel bonyolultabb volt, és a Liverpool elleni Premier játéklehetőségük bonyolult volt, amely ezen a vasárnapon öt pont előnnyel vezet, ha nyer a norwichi látogatásán.

Az olasz Fabio Borini tizenegyest ítélt, nyolc perccel a vége után, azt a párharcot, amelyet a kameruni Samuel Eto'o állított be a "kékekért" a tizenkettedik percben, de ezt röviddel azután kiegyensúlyozták az angol Connor Wickham góljával.

Három nap hiányában a Premier bezárásához a75 ponttal lép ki a Chelsea csapatából, kettővel kevesebbet, mint a Liverpool, egy meccsel kevesebbel, és megkapja a "kékeket" 27-én, vasárnap az Anfield-en.

Az üdvösség lehetőségeit siető Sunderland készen állt Londonba, hogy védekezési taktikát alkalmazzon, és a labda mozgatásának felelősségét Mourinho embereire bízza.

A Chelsea az elején felvette a kesztyűt, és nem vesztegetett időt azzal, hogy tekintélyes csapást mért a játékra. A 12. percben Eto'o kényszerített egy szögletet, amelyet a brazil Willian a bal sarokból szedett.

A terület közepén a kameruni támadó a sunderlandi középhátvéd előtt haladt, hogy első érintésre, bal lábával összekapcsolja a labdát, és a vendég kapus, az olasz Vito Mannone hálójában hagyja.

Az 1: 0-tól a Chelsea túl magabiztos lett és kevesebb mint öt perccel később a védelme túl puha volt, és elismerte a döntetlent.

Szintén a szöglet kijáratánál a labda eljutott Marcos Alonso lábáig, így a spanyol jelzés nélkül egy hatalmas lövést fejezett be a területen kívülről, amelyet Mark Schawrzer kapus nehézségekkel tisztázott a kis terület felé.

Wickham figyelmes volt a visszapattanóra, aki pontrúgásból eltalált lövéssel verte a Chelsea ausztrál kapusát.

A helyiek elleni gól meglepte a helyieket, akik onnantól kezdve beszorultak a pókhálóba, amelyet az uruguayi Sunderland Gustavo Poyet szőtt a területük közelében.

Teltek a percek Mourinhoék nélkül helyreállhatott az ütéstől, és előrébb léphetett az eredményjelzőn, és a Stamford Bridge lelátói kezdtek némi szorongást szenvedni, tekintettel arra, hogy az 1–1 mozdulatlannak tűnt.

Annak tudatában, hogy minden olyan eredmény, amely nem győzelem, szárnyakat kap a tabella élén, a portugál edző úgy döntött, hogy pályára lép, aki az utóbbi napokban csapata hőse volt, a francia Demba Ba.

Ba megszerezte azt a gólt, amely a Chelsea-t kvalifikálta a Bajnokok Ligája elődöntőjébe a Paris Saint-Germain elleni negyeddöntő második mérkőzésén (2-0), és csapata egyetlen gólját is megszerezte az utolsó napon (0-1 Swansea ellen).

A szenegáli származású támadó azonban kevésbé tűnt inspirálva ezen a délutánon, és röviddel a brazil Oscar leváltása után a terület közepétől elhajlva, megjelölés nélkül végzett egy jobbról belépő Willian központja.

Negyedóra a végétől, tekintettel a 2-1-es vonakodásra érkezni, Mourinho belépést adott a spanyol Fernando Torresnek, hogy Eto'o frissítse támadását.

A Chelsea legrosszabb pillanatában, amikor a "kékek" több lehetőséget is kialakítottak, és a győztes gól közeledni látszott, a játékvezető értékelte a büntetőt egy César Azpilicueta területén elért csatában az amerikai Jozy Altidore-n, amikor a spanyol megpróbálta visszaszerezni egy elveszített labdát.

Az olasz Fabio Borini tizenegy méterről középre lőtt lövést adott Schwarzer kapujába, és bonyolította a Premiert a "kékek" számára.

A meccs után Mourinho ironikusan gratulált a játékvezetőnek. "Csak négy mondanivalóm van" - mondta Mourinho a Sky Sports kameráin. "Gratulálok a játékosaimnak, mert megadták, ami van és mi nincs. Gratulálok a Sunderlandnek, mert nyertek. Gratulálok Mike Deannek (játékvezető) fantasztikus teljesítményéhez és gratulálok Mike Riley-nek (a Premier vezető játékvezetője) ), amiért ezt megtette. amit a szezon során tett, fantasztikus a bajnokság kibontakozásához "- mondta.

"Szóval gratulálok mindannyiuknak, és nincs több mondanivalóm" - mondta Mourinho, és nem ismerte el a kérdéseket.

Tegnap is, A Tottenham három pontot szerzett a Fulham látogatásán White Hart Lane-nek (3-1), aki az ötödik helyen hagyja az Evertont, amely holnap fogadja a Manchester Unitedet és az Európa Liga bejáratát jelöli.

A Swansea eközben az elefántcsontparti Wilfried Bony büntetőgóljának köszönhetően távolodik el a veszélyzónától a Newcastle elleni sérülési időben (1-2).

A "Hattyúk" 36 pontot adnak, és tizenharmadikak, hat hátránnyal a hanyatlás mögött, amelyet Cardiff jelöl, aki a maga részéről döntetlent játszott Stoke-val (1-1).