A nyári universiade, amelyet ebben a hónapban rendeznek a kínai Taipei városban, már lejátszotta ennek a sportágnak az első döntőit.

A diák atlétika átadja első aranyérmeit

diák

Kép forrása: Eurosport

Az atlétika izgalmas sport, és logikailag a nyári universiadé legfontosabb eseményeivel együtt szerepel, amely napjainkban nagy sikerrel zajlik Taipeiben (Kína).

A tesztek múlt szerdán, 23 szerdán kezdődtek, ahol már megvitatták a férfi lövés első döntőit és a 10 000 méteres döntőt is. nő, a portugál Francisco Belo és a kirgiz Daria Maslova győzelmével.

Csütörtök 24-én nem kevesebb, mint hat izgalmas döntő volt, ahol a főszereplő Pawed Hajdel lengyel diák volt, aki aranyérmet nyert a férfi kalapácsvetésben; A román Alina Rotaru, aki aranyat vett a női távolugrásban, valamint a német Kristin Pudenz, aki a dobogó első helyén végzett a diszkoszvetésben.

Tegnap volt a versenynap is, három nagy várakozással járó teszt megünneplésével 10 000 és 100 méteren. A férfi 10 000 méteres döntő győzelemmel és aranyéremmel zárult Sadic Bahati, egy ugandai fiatal sportoló számára. A 100 méteres sprintet tekintve - az atlétika királynője - a férfiak Chun Han Yang lett a győztes, a nőknél pedig a jamaicai Shashalee Forbes, aranyérmes.

De ez a nagyszerű sport itt még nem ér véget, amely augusztus 28-án búcsúzik a nyári olimpiadától. Addig még harminchat teszt vitatható. Ma pénteken nyolc döntőt rendeznek, köztük a nők 400 méteres és a 400 méteres döntőjét, a férfiak 1500 méteres döntőjét és a női gerelyhajítás döntőjét.