A Bundesliga újabb, huszadik napja telt el anélkül, hogy a Bayern München átvehette volna a vezetést, bár ezúttal nála volt, mert a Hoffenheim tegnap este veszített a Bayer Leverkusen ellen.

legyőzte

A Bayern továbbra sem emeli fel a fejét

A bajor csapat találkozott a Hertha Berlinrel, amely minimalista és hatékony futballal 2-1-re nyert otthon a nap legfontosabb mérkőzésén, és az első helyre emelkedett.

A Hertha, aki most egy ponttal van a Hoffenheim felett, és két ponttal a Bayern felett, olyan diszkrét futballt mutatott be, amely az egész szezonban hatékony. Kedvenc jelölője általában 1-0, ereje pedig mindenekelőtt a védekező munkában van. Ma, a berlini olimpián mindezt példaértékű módon mutatták be. A Bayern birtokolta a labdát - a statisztikák 70 százalékos labdabirtoklást adnak - és több kapura lőtt kaput, de végül a Hertha szerezte meg a győzelmet két olyan játékban, amely mintha a semmiből jött volna.

Az első, a 30. percben, amikor még egyik csapatnak sem sikerült kapura lőni, egy hosszú labdából származott, amelyet Marko Ebert keresztezése követett azon a területen, amelyet az ukrán Andre Voronin kihasználva fejlövéssel szerzett gólt.

A másodikat, a 77. percben ismét Voronin írta alá, amikor jobb lábával lőtt ellentámadást tetőzött, miután megkapta a brazil Raffael beadását. A Voronin két gólja között Miroslav Klose egy lepattanót kihasználva érte el az egyenlítést, miután a brazil Lucio 25 méterről lőtt.

A Hertha két győzelmi kulcsa egy védekező megközelítés volt, amely lehetővé tette a brazilok számára, hogy gyakorlatilag kivegyék a játékból a franciát, Franck Ribery-t, és egy remek délutánt Jaroslav Drobny kapustól, aki kiváló védésekkel bizonyított, mert jelenleg a legjobb statisztikák vannak a Bundesligában.

Most, a Hoffenheim 4-1-es vereségével a Bayer Leverkusen és a Bayern ellen csökkentek az első osztályozottak közötti különbségek. A Hertha, valamint a negyedik, illetve az ötödik Leverkusen és a Hamburg között mindössze négy pont áll. A Hamburg ráadásul a Hoffenheimmel megegyező különbségre léphet, ha legyőzi Arminia Bielefeldet.

A nap hátralevő részében

A mai mai meccseken két győztes volt: a Wolfsburg, amely idegenben 2–0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot, és feljött a hatodik helyre; és Bochum, aki 2–1-re legyőzte a Schalkét és elhagyta a kiesési zónát.

A Schalke számára viszont a vereség súlyosbítja a helyzetet, és még egyszer elviszi az első helyektől.

A Werder Bremen ekkor nem ment a döntetlenről a Borussia Mönchengladbach elleni gólra, a Köln és a Karlsruher SC pedig gól nélküli döntetlent játszott. A Bremen nem tudta megnyerni a második forduló három meccsének egyikét sem.

A legérzelmesebb játékot a Hertha és a Bayern párharcától eltekintve a Hannover 96 és a Stuttgart játszotta, és háromgólos döntetlennel zárult. Az elején minden jelezte, hogy a Hannover könnyű prédája lesz a Stuttgartnak, amely nagyon hamar megelőzte az eredményjelzőt (2-0), Mario Gómez és Philipp Laning góljaival. Az első félidő végén azonban Hannover remekül reagált. A 43. percben a cseh Jiri Staijner fejesével diszkontált, a 45. percben pedig a lengyel Janis Krzynovek szabadrúgásával egyenlített.

84-ben a finn Michael Fossel hozta meg a harmadikat a Hannover számára, és volt ok arra gondolni, hogy Stuttgart nem fog felépülni, de ez nem így volt, és Thomas Hitzlperger bal oldali lövése a 88. percben megpecsételte az utolsó 3-at -3.