Georgia visszahozta a valóságba egy spanyol csapatot, amely megszakítja a kilenc győzelem sorozatát

A férfi rögbi csapat, a valenciával Vicente del Hoyo soraikban nem tudta hozzáadni második győzelmét a Európa-bajnokság 2020 (6 B nemzet) azáltal, hogy veszít a Grúzia, a nagy kedvenc, aki megnyerte a tornát, 10–23-ra egy Madridban lejátszott mérkőzésen.

spanyolország

A spanyol csapatnak lehetősége volt csökkenteni a különbségeket, és válaszolt egy nagy riválisra, kedvencre, hogy új kontinensbajnokságot nyerjen. Az utolsó métereken elért sikertelenség döntő volt a játék jövőjében.

Ahogy azonban a múlt héten Oroszország elleni hazai győzelemmel történt, az oroszlánok megmutatták, hogy tovább haladnak, még a rivális felett egyértelmű dominancia fázisaiban is. A játék véget vetett a kilenc győzelmi sorozatnak XV del León számára.

Georgia jól megtanult leckével érkezett Madridba. Spanyolország volt a legfőbb ellensége a kontinentális cím felszámolásában. Esszé Salva Mamukašvili felébresztette az Oroszlánokat, akik erőszakkal huszonkét ellenfél sorába kerültek, amíg sikerült egyenlíteniük Marco Pinto (5–5), a Santiago Santos.

Grúzia támadásának ritmusa azonban apránként rombolást okozott a spanyol védelemben, amely megkopott Grúzia támadási szakaszainak lelassításában, amely egy teszt után elkezdett távozni az eredményjelzőn (5-15, 20. perc). Alexander Todua.

Az 5-23-ig elért szünet után a grúzok bekerítették a huszonkettő helyi vonalat, bár a spanyol védelem most már szilárdan állt és megállította riválisának minden támadását. Húsz perc folyamatos zaklatás után az oroszlánok reagáltak, és több fázisuk volt a különbség csökkentésére.