Az AC Milan elbukott az Empoli otthonában a Serie A 33. napján, és elesett az esélye az Európa Liga-bejutásra.

A AC Milan ma megbotlott a San Siro stadionban, és 1-2-re esett a Empoli, harmincharmadik napján Sorozat Olasz (első osztály), amelyben a Lazio 6–2-re verte a Palermót, és visszanyerte a tabella negyedik pozícióját.

empoliban

A "rossonero" csapat nem használta ki az Inter szombati, Fiorentina elleni vereségét (4-5), hogy közelebb kerüljön az osztályozás európai zónájához, és vereséget szenvedett egy olyan mérkőzésen, amelyben a spanyol Jesús Fernández Sáez kihagyott egy büntetőt.

San Siróban a AC Milan zárták az első félidőt 0-1-es vereséggel neki Empoli, A félidő szélén végzett szögletrúgást követően Levan Mchedlidze, a grúz támadó fejlécet kapott.

A folytatásban a milánóiak elbukták a maximális büntetést Susóval, a toszkánák pedig kihasználták azt, hogy meghosszabbítsák a távolságot a szenegáli Mame Thiamon (m.67).

Az utolsó sorban, AC Milan támadó súlya nőtt, és az olasz-perui Gianluca Lapadula 72-ben csökkentette a különbséget; Már a sérülés idején az argentin Lucas Ocampos megérintette az egyenlítő kaput, de jobb keze a keresztlécnek csapódott.

Így a Milan maradt a hatodik, két ponttal megelőzve az Interet, a hetedik, míg Empoli újabb fontos lépést tett állandósága felé.

AC Milan vs. Empoli: így játszottak

AC Milan: Donnarumma; Calabria, Zapata, Paletta, De Sciglio; Pasalic, Sosa, Mati Fernandez; Suso, Lapadula, Deulofeu.

Empoli: Skorupski; Laurini, Bellusci, Barba, Pasqual; Mauri, Diousse, Croce; A Kaddouri; Mchedlidze, Thiam.

Az edző, Vincenzo Montella vezette csapat nem hagyhat ki több lehetőséget, ha helyet szeretne kipróbálni a Bajnokok Ligája következő előző szakaszában.

Spanyolország 05:00.

Az elmúlt napban, AC Milan vendégként kettőt húzott az Inter ellen. Cristian Zapata egyenlőségi gólja ellentmondásos volt, mivel 90 '+ 7-nél volt, amikor a játékvezető öt percet adott hozzá.

A tabellán a „rossoneros” 58 ponttal vonul a hatodik mezőnybe, három egységgel lemaradva a Lazio mögött. Kénytelenek nyerni, hogy csábítsák a helyüket a Bajnokok Ligája következő selejtező szakaszában.

A másik az Empoli. A Giovanni Martusciello vezettei szintén remélik, hogy hárommal kiegészülnek, mivel csak öt pont választ el a kieséstől.

AC Milan vs. Empoli: valószínű igazítások

AC Milan: Donnarumma; Sciglio, Romagnoli, Zapata, Calabria felől; Fernández, Sosa, Kucka; Suso, Bacca és Deulofeu.

Empoli: Skorupsi; Véseli, Bellusci, Barba, Pasqual; Büchel, Krunic, Croce, El Kaddouri; Thaim és Mchedlidze.