A Rangerek visszatért az akcióba a skót bajnokságban gyufával nagyon fontos a Liga vezetője, a Celtic ellen. Steven Gerard csapatának kötelessége volt nyerni, hogy ne adjon teret a csapatában törekvés az első hely megszerzésére a helyi csapattól és így tett.

gerrard

A Rangers végül 1-2-re nyert egy olyan meccsen, amelyben Alfredo Morelos nem gólt szerzett, hanem végül egy szimulációval szinte teljesített idővel kizárták.

Az első percek Nem voltak könnyűek a Rangers számára. A Celtic intenzívebben kezdett, és az első félidő 33. percében lehetősége volt büntetés révén továbbjutni. Ryan Christie azonban nem a legjobb módon lőtt, és Allan McGregor végül blokkolta lövését, hogy megakadályozza a pontszám kinyílását.

Al Celtic úgy esett, mint egy korsó hideg víz ez azért, mert alig három perccel később a Rangersnek sikerült előrelépnie Ryan Kent kapujával. Az angol játékos passzt kapott csapattársától, Borna Barisic-tól és habozás nélkül egyetlen pillanat alatt erősen lőtt a kapus jobb kapujára, így a 0-1.

A Celtic azonban nem eresztette le a karját és három perc hiányában az első félidő végéig, Odsonne Édouard 1-1-re állította Callum McGregor gólpasszát.

A második rész még több meglepetés lenne. A Rangers nem akart távozni a három pont nélkül és a pontszám növelésének szándékával jött ki mindenképpen. Az 56. percben a Morelos csapata sikerült földet tenni közé a Barisic új segítségével. Ezúttal a horvát tette be a labdát Nikola Katic a szögletből hogy a védő szárnyaljon a levegőbe, és küldje a labdát a háló hátuljába.

A Rangerek stílusosan ünnepelte a győzelmet. Azonban az egyetlen a mérkőzés negatív pontja Gerrard csapatának az volt kiutasítás Morelosból. A kolumbiai ezután megkapta a kettős sárgát szimulálni egy szabálytalanságot, amelyet a játékvezető nem engedett át és végül kizárta a játéktérből.

Bár Morelos ismét új kiutasítást tett hozzá, A Rangers örömmel látogatja meg a Celtic Park, as két ponton marad lehetőségével elérje őket az első pozícióban, eggyel kevesebb játékuk van.