Feliciano López, Marcel Granollers és Lara Arruabarrena esett a második fordulóban

Garbiñe Muguruza, David ferrer Y Albert Ramos Folyamatosan Wimbledonban mennek, de Feliciano López, Marcel Granollers Y Lara Arruabarrena összepakolták a táskájukat, miután elestek a második napon.

ramos

A legnehezebb vereség a Feliciano Lópezé volt, aki az idén tizenkilencedik kiemeltként indult, és aki idilljét a fűvel fejezte be ebben a szezonban, amikor az első tétre esett a francia Adrian Mannarino ellen, 5-7-re, 6-ra. -1, 6-1, 4-3 és elhagyás.

A toledói játékos, az All England Club háromszoros negyeddöntőse (2005, 2008 és 2011) nagy várakozásokkal mutatkozott be ebben az évben a stuttgarti döntőbe jutás után. nyerje meg a királynő tornáját, tíz mérkőzést játszott füvön, mielőtt elérte a harmadik nagyot, és kilencet megnyert.

A spanyol arca és járási módja az elmúlt hetekben felhalmozódott fáradtságot jelölte. A második szett harmadik játszmájában is esést szenvedett, a bal lábának problémáival a pályán segítették. Két óra és 15 perc múlva úgy döntött, hogy távozik, amikor Mannarino megtörte az adogatását a negyedik szett hetedik játszmájában.

Granollers sem volt túl szerencsés. A barcelonai engedett az izraeli Dudi Selának két óra és 33 perc alatt 4-6, 6-3, 1-6, 6-2 és 6-1.

A női csapatban a világ 38 éves észt Anett Kontaveit egy óra 13 perc alatt 6–2 és 6–4-re verte Arruabarrenát.

Lara és Sara Sorribes hétfői veresége csak a második fordulóban hagyja el spanyol, Garbiñe Muguruza és Carla Suarez.

A 2015-ben döntős "Garbi" Wimbledonban debütált a győzelem az orosz Jekatyerina Alekszandrova ellen, 75 a világon, 6-2, 6-4 61 perc alatt, és most a belga Yanina Wickmayerrel találkozik a második fordulóban.

A két spanyol győzelem a férfi csapatban a 25. kiemelt Albert Ramos kezéből származott, aki két óra 25 perc alatt 6-4, 6-4 és 7-6 (5) legyőzte a világ 86. ausztrál Jordan Thompsont. percig, és most az orosz Andrej Rublevvel mérik.

Ferrer sírja Gasquet

David ferrer Idén való részvételét nagyszerű módon úgy kezdte, hogy két óra 54 perc alatt 6-3, 6-4, 5-7 és 6-2-re legyőzte a francia Richard Gasquet huszonkettedik kiemelt játékost.

A spanyol játékos anélkül vesz részt ebben a Grand Slam-versenyen, hogy nem vetődött fel, ami a 2005-ös Australian Open óta nem történt meg. Tavaly keserűen búcsúzott ezektől a franciáktól Nicolas Mahut a második fordulóban, ahol most a belga Steve Darcissal találkozik.

Ferrerrel és Ramossal a második körben, ebben az esetben négy spanyol lesz a férfiak sorsolásán és kettő a nőknél, összesen 11-en kezdték a tornát.

Másrészt a svájci Roger Federer és a szerb Novak Djokovic alig izzadták meg az ingeiket, és még viccelődtek is, hogy játszottak még egy szettet Wimbledonban, miután meglátták riválisukat, az ukrán Alekszandr Dolgopolovot és a szlovák Martin Klizant, mindkét esetben 40 perc múlva megsérültek az öltözőben.

Ezen a szerdán a sor Rafael Nadal, aki az amerikai Donald Younggal áll szemben Roberto Bautista, aki megteszi a német Peter Gojowczyk és Carla Suárez ellen, a kínai Shuai Penggel.