A német 6–4-es és 7–5-ös győzelmet arat a 2020-as év utolsó Masters 1000 első helyezettjében

A spanyol Rafa Nadal engedett A Paris Masters 1000 elődöntő a német Alexander Zverev ellen 6-4 és 7-5 1 óra 39 perc alatt, hogy a címet az orosz Daniil Medvedev ellen játszják.

jinxjét

Több információ

A spanyol rosszabb volt a németnél a párizsi gyorsasági tető alatt, ahol játéka soha nem ragyogott a hét folyamán.

A vereség megszakítja a spanyolok egymást követő 10 győzelem sorozatát, aki tizenharmadik Roland Garros címmel érkezett a tornára, most nyert.

Zverev a maga részéről tizenkét egymást követő nyert mérkőzést láncolt utána nyerjen két tornát Kölnben.

Ez a német második győzelme Nadal ellen hét meccsen, egymás után a második. A német a második egyenes döntőjét játssza, ebben a szezonban a negyedik, a hetedik a Masters 1000 pályafutása során, és ebben a kategóriában keresi negyedik címét.

A múlt US Open döntőse, a világ hetedik ütője 23 éves korában messze felülmúlta Nadalot, aki negyedik alkalommal állt a párizsi második döntő játéka előtt.

A spanyol nem tudja hozzáadni az idei szezont az önéletrajzából hiányzó három Masters 1000 közül, Miami és Sanghaj mellett, diadal, amely lehetővé tette volna neki, hogy egyenlő legyen a szerb Novak Djokoviccsal 36 évesen.

A hét eddigi harmadik meccsén Nadal lemaradt az eredménytábláról egy nagyon biztos rivális ellen az adogatásával. Mint a spanyol Feliciano López és Pablo Carreño, Zverev az első szettjét lenyűgöző szilárdság alapján szerezte az adogatásában, amely nem tudta, hogyan lehet destabilizálni a spanyolokat.

78% első adogatással Zverev, a spanyol David Ferrer képezte, öblében volt a mallorcai, aki ezúttal nem talált választ.

Az adogatás, amely a korábbi párharcokban a legjobb fegyvere volt, nem volt ugyanaz a hatása a német ellen, ami riválisának kegyelmére hagyta Nadalt.

A spanyol a második szettben próbálkozott reakcióval, amikor a nyolcadik játszmában először megtörte a német szolgálatát, de ez nem más, mint egy délibáb, mert Zverev továbbra is a végére vezetett.