RÍO DE JANEIRO - A szerb csapat kvalifikálta magát a Röplabda Világliga döntőjének lejátszására, amelyben ezen a vasárnap az Egyesült Államok ellen lépnek pályára, miután 3–0-ra (25–19, 25–19 és 25–23) legyőzött. ) Oroszországnak, amely keveset tudott csinálni a szerb viharral szemben, amely a játék során jóval jobb.

-indító csapat-

A balkáni csapat, amely az egyetlen veretlen a tornán, miután három meccsét megnyerte anélkül, hogy egyetlen szettet is leadott volna, holnap játssza a harmadik döntőjét az éves versenyen, először ezt tette Szerbia.

Korábban Szerbia és Montenegró néven a 2003-as és a 2005-ös döntőt bukta Brazíliával szemben.

A Balkán bronzot szerzett 2002-ben (Jugoszlávia volt) és 2004-ben (Szerbia és Montenegró).

Szerbia azzal kezdte, hogy az első szettben felülkerekedett riválisán, és hamarosan elérte a hatpontos különbséget (8–2), amelyet Oroszország csak a technikai szünet előtt csökkent, amelyet 16–11-re értek el a Balkán javára.

Az oroszok messze nem dobták be a törülközőt és Sergey Tetyukhin vezetésével csak egy pontra csökkentették a különbséget (17-16 és 19-18). Itt volt, amikor Szerbia Miljkovc és Janic lövéseinek és a Podrascanin blokkjainak köszönhetően 5 egymást követő pontot (24-18) láncolt, hogy 25-19-el zárja a szettet a javukra.

A második szettben a montenegrói Igor Kolakovic által edzett játékosok készen álltak arra, hogy büntetésre készek legyenek a gyors pályán is egy ellenféllel szemben, aki csak 7-6-ig tartott.

Innen, és Novica Bjelica erőteljes szolgáltatásainak és Ivan Miljkovic pontjainak köszönhetően, Szerbia ismét átvette a kezdeményezést, és négy bevételi ponttal (16–12) ért el a technikai szünetig.

Vlagyimir Alenko megpróbálta megmozdítani a padot, egy ellenszenv után kutatva, bár mindig a szerbek tényleges blokkolása előtt találta magát, és nem tudta ellensúlyozni a hatékony és hatalmas rivális szolgálatot. 18-12-nél Szerbia hatpontos vezetést tartott fenn, amíg a második szettet sem nyerték meg 25-19-re.

Annak tudatában, hogy nem bukhatnak megint, Oroszország nagy erővel jött ki a harmadik szettben, és 4-8-ra kapott ki, bár Szerbia apránként közelebb került az eredményjelzőhöz (11-12), míg előbbre nem kerültek, 14-13-mal.

Az oroszoknak sikerült reagálniuk, és visszatértek, hogy előbbre jussanak (17-20), bár amikor mindenük a büntetés javára állt (21-23), úgy tűnt, hogy a szerb sztár, Miljkovic (összesen 22 pont) segít hatalmában szolgáljon 4 pont eléréséért, és vezesse csapatát a harmadik és utolsó szett megnyerésére 25-23-ra.

Szerbia, egy olyan csapat, amely kizárólag olyan játékosokból áll, akik aktívak az országukon kívül (a meghívott tizenkétből kilenc Olaszországban, kettő Montenegróban és egy Franciaországban), holnap az Egyesült Államokkal néz szembe, amely
meglepő módon kiesett a házigazda és az első helyezett Brazília (0-3).

Mindkét csapat szerdán már találkozott ezen a Világligában való bemutatkozáskor, az európaiak egyértelmű győzelmével (3–0) az észak-amerikai csapat ellen.

MATCH SZINTÉZIS:

SZERBIA (3): Novica Bjelica, Bojan Janic, Marko Samardzic (Libero), Nikola Grbic, Milos Nikic, Ivan Miljkovic, Marko Podrascanin -indító csapat-, Dejan Bojovic, Nikola Kovacevc és Andrija Geric. Edző: Igor Kolakovic (montenegrói)
OROSZORSZÁG (0):Alekszandr Koszarev, Szergej Grankin, Szergej Tetjukin, Alekszandr Volkov, Alekszej Verbov (szabad), Maxim Mikhailov, Alekszej Kuleshov -indító csapat-, Alekszej Ostapenko, Semen Poltavskiy, Vadim Khamuttskikh és Jurij Berezhko. Edző: Vladimir Alenko (Oroszország).

RÉSZLEGES: 25–19 (23 perc); 25–19 (23 perc) és 25–23 (30 perc).
REFERENCIÁK N. Wang (Kína) és R. Cholakian (Argentína).
ESEMÉNYEK:A röplabda-világliga elődöntőjének megfelelő mérkőzést a Rio de Janeiróban, a Maracanazinho tornateremben játszották, 1820 néző előtt.