Hírek mentve a profilodba

ezüst

Négy arany, négy ezüst és hét országos atlétikai bronz fotó aláírás

Oviedo, M. RODRÍGUEZ

Az értelmi fogyatékossággal élő asztriai sportolók ismét ragyogtak a csoport spanyol atlétikai bajnokságában, amelyet nemrégiben Badajoz városában, Vilanueva de la Serenában rendeztek meg.

A DDastur, Dedis Rey Aurelio és Don Orione klubok csapatai hatalmas sikert arattak, négy arany-, négy ezüst- és hét bronzérem mérleggel. Verónica Sánchez, Vanesa Fondo, Ángel Rodríguez, Kennedy Furgón, Estefanía Florez, Katia Filipa Silva, Rocío Redruello, Miguel Ruiz, Iván Alonso, Omar García, Pedro Utrilla, Gorka Santiago, Iván Gutiérrez, Valentín Ruiz és Juan Arangang az érmek, egyéni és csapatversenyekben egyaránt.

Másrészt az oviedói Polideportivo de Pumarínban rendezett autonóm kosárlabda bajnokságban a Dedis Rey Aurelio fiúk nyertek, megelőzve DDastur és a Sanatorio Marítimo.

Lányokban a Sanatorio Marítimo játékosai nyertek, megelőzve Ddasturt. A szabaddobás versenyében Ángel Rodríguez Pereira és Marta Elena Luis, mindketten a DDasturból nyertek.

Másrészről a Spanyol Kerekesszékes Tenisz Kupában új pontozási eseményt rendeztek az Open 'Ciudad de Huesca' versenyen, ahol Eduardo Llano és Jesús Bobes bemutatta továbbjutását ebben a szezonban a második versenytáblán belül. Az oviedói Eduardo Llano győzött a nyolcaddöntőben a katalán Xavier Murillo felett, és a negyeddöntőben legyőzte a galíciai Juan Gutiérrez-t. Az elődöntőben nem tudta legyőzni az andalúz Javier Ruiz-t.

Jesús Bobes megverte a katalán Ana Gilabert a nyolcaddöntőben, nem téve át a negyedeket, amikor a csapat első számú magjával, a szintén katalán Iván Solerrel került szembe.

A következő versenyszám a Parque del Oeste pályákon lesz, a „Ciudad de Oviedo” Trophy vitája június 6-án, 7-én és 8-án szintén a Spanyol Kupának számít.

Végül a Handisport úszói a hétvégén az Adaptált Úszó Klubok III. Spanyol bajnokságában mérik össze tudásukat. Ebből az alkalomból Jose Bernardo Vives tanítványai Mallorcai vidékére mennek, a Son Hugo medencékbe, amelyek ennek a nemzeti bajnokságnak adnak otthont, és amelyek napjainkban az Universiade de Mallorca úszási eseményeinek központja voltak.

Hat asztriai úszó vesz részt ezen a versenyen, amely gyakorlatilag a paralimpiai játékok előzménye, mivel ez az utolsó lehetőség a minimális jegyek megszerzésére a jövő szeptemberi kínai eseményen való részvételhez.

Claudia Antuñáról (S6) szól 50, 100 és 400 szabad, valamint 50 pillangóban; Raquel Rodríguez (S4), 200 ingyen; Marco Obeso (S7-SB6), 50 és 100 gyorsúszásban, 50 és 100 mellen; Manuel Barbón (SB8) 50 mellben; Rubén Gómez (S6), 100 ingyen; és Luis Menéndez (S6), 100 ingyen.