A szerb alig több mint négy óra alatt 6–4, 4–6, 2–6, 6–3 és 6–4-re verte az osztrákot, és az ATP-rangsorban az első helyet szerezte meg Rafael Nadal előtt.

A szerb Novak Djokovic (2.) Dominic Thiemet (5.) verte az Australian Open döntőjében 6-4, 4-6, 2-6, 6-3 és 6-4-re. A diadal lehetővé tette számára, hogy az ATP-rangsor első helyén álljon Rafael Nadal előtt, aki a nyolcaddöntőben osztráknak esett.

dominic

Ráadásul a 32 éves teniszező a győzelemmel elérte nyolcadik címét Melbourne-ben és karrierje 17. Grand Slam-versenyét. Ezzel az utolsó számmal továbbra is megközelíti Roger Federert és Rafael Nadalot, minden idők legmagasabb győztesének számában 20, illetve 19-tel.

Thiem eközben elszalasztotta harmadik esélyét, hogy nagy címet szerezzen. Jó tenisze ellenére a 26 éves játékos a 2018-as és a 2019-es Roland Garros döntőben esett el. Az elmúlt szezonban Dominic öt címet adott hozzá (köztük Indian Wells, karrierje első Masters 1000-je).

Novak Djokovic elejétől kezdve verte Dominic Thiemet az Australian Open döntőjének első szettjében. A szerb a második játszmában megtört, és egy adogatással növelte a különbséget, így 4-1 lett az állás. Az osztrák azonban felépült és sikerült a hatótávolságba kerülnie, miután betört a nyolcadik játszma (4-4).

Szerviz mellett, a világranglista második helyezettje kihasználta előnyét, és 5–4-re ismét megverte riválisát, aki néhány pontot kényszerítetlen hibákkal pazarolt el, így az első szettet 6–4-re vitte.

A második szettben a 26 éves játékos meglepte a szerbet, aki a harmadik játszmában kettős hibával veszítette el adogatását. A kedvezõ játékkal az ATP rangsor ötödik helyzete 3-1-re állította a különbséget.

A dolgok változatlanok maradtak a nyolcadik játszmáig, amelyben Novak Djokovicnak sikerült visszaszereznie az elején kihagyott adogatást. 4-4-es eredményjelzéssel mindketten versenyben voltak, hogy megszerezzék. A szett lezárásának elkeseredése trükköt adott a tapasztalt teniszezőnek, aki a játékvezetővel folytatott vita után végül a második 6-4-re veszített.

A harmadik szett rosszul indult a 32 éves teniszező számára, mivel az első játszmában feladta adogatását. A fáradtság tünetei kezdtek észrevenni a szerb testében, annak ellenére, hogy elődöntője kevésbé volt intenzív, mint riválisa. Míg Djokovic három egyenes szettben verte Federert, Thiem négyben és két döntetlen szünettel tette meg Alexander Zverev ellen.

Dominic Thiem a harmadikban ismét megtört, és ettől a pillanattól kezdve zárta a harmadik kört, nagy különbséget véve, amelyet az adogatásának fenntartása mélyített (4-0). A szerb szerzett két meccs nem volt elegendő ahhoz, hogy kényelmetlen helyzetbe hozza riválisát, aki végül 6-2-re nyerte a harmadik szettet.

"Nole" szemléletváltást mutatott a negyedik szettben. Miután megtörte az osztrák adogatását, megtartotta az övét, és 3-2-re kapott egy olyan hőségben, amelyet győzelemre kényszerített, hogy folytassa a versenyt, Thiem azonban védeni tudta a helyzetet, és egyenlített.

Amikor úgy tűnt, hogy az osztrák alakítani fogja az utolsó szettjének irányítását, Novak Djokovic kihozta tapasztalatait, és a következő három meccsen elsöpörte riválisát, hogy 6-3-mal elkapja a szettet.

A szerb visszanyerte az önbizalmát az ötödik és egyben utolsó szettben, és miután megtörte Thiem adogatását, 3-1-re megszerezte a vezetést. 4-2-re Novak javára nagy feszültséggel élték meg a hetedik játszmát, végül az osztráké volt a leépítésben (3-4), amellyel az utolsó pillanatig tartotta a lehetőségeket.

Dominic Thiem a végéig küzdött, elvitt még egy meccset, és 5-4 lett az állás. A következő mérkőzés adogatása Djokovicé lett, aki kihasználta a szett elején megszerzett előnyét, hogy megnyerje nyolcadik Australian Open-jét.