AFP
STUTTGART, NÉMETORSZÁG. - Az orosz Alexander Povetkin megőrizte Boksz Világszövetség (WBA) nehézsúlyú címét azzal, hogy legyőzte a szerb származású németet, Marco Huckot szombaton Stuttgartban, a tizenkét forduló végén pontok alapján eldöntött mérkőzésen.

bajnokságot

A bírók közül kettő pontszáma Povetkin számára kedvező volt (116-113 és 116-112), míg a harmadik 114-114 döntetlent vallott.

32 éves korában Povetkin, az Athén-2004 olimpiai bajnoka 24 küzdelemben veretlen marad, közülük tizenhat a vége előtt ért véget, de ebben a második védekezésében nem győzte meg a tavaly augusztusban megszerzett címet.

Az alkalomra 9 kilogrammot hízó Huck (27 éves) kudarcot vall a debütálásban a premier osztályban, nyolcszor sikeresen megvédte az Ökölvívó Világszervezet (WBO) cirkálósúlyú címét. Egy olyan rekord második vereségét szenvedi el, amelyben 34 győzelmet gyűjt, amelyek közül 25 kiütéssel (KO).

Povetkin különösen a negyedik és a hetedik fordulóban habozott, Huck ütései ellen, különösképpen kategóriaváltása motiválta és támogatta a német néző.

Tekintettel riválisa karjának sebességére, az orosz nem vesztette el idegét, várta pillanatait és támadott, amikor riválisa fáradtabbnak tűnt.

Huck (Muamar Hucic, valódi neve) nem tudta, hogyan kell kihasználni az arany lehetőségét, mivel a küzdelem egy részében úgy tűnt, hogy kedvező helyzetben van.

A két harcos a párharc keménységének látható jeleivel fejezte be a harcot: Povetkin a homlokán gyulladással, Huck pedig a jobb szemöldökén, egy másik pedig a bal szemén.

A harcra egy héttel azután került sor, hogy a Boksz Világtanács (WBC) nehézsúlyú címét megvédte az ukrán Vitalij Klicsko a németországi visszatérése után elesett brit Derek Chisora ​​ellen, a későbbi küzdelem súlyosbodásával pedig a harcával. honfitársa, David Haye.

Az ökölvívás első kategóriájának jövő szombaton ismét Németország lesz a középpontja, konkrétan Düsseldorf, ahol Klitschko megvédi WBA, WBO és FIB (Nemzetközi Szövetség) övét a francia Jean-Marc Mormeck ellen.