Hírek a judóról, a teniszről, a 2014. évi ifjúsági olimpiai játékokról és a futballról.

Andreea Chitu

Andreea Chitu, 52 kg-os judo vice-világbajnok

Üdvözlet, ma a legfontosabb hírek a judo, a tenisz, az ifjúsági olimpia és a foci. Kezdjük:

Cselgáncs

A román Andreea Chitu múlt kedden a judo vice-világbajnoka lett az 52 kilós kategóriában, amikor ezüstérmet nyert az orosz Cseljabinszk városában rendezett világbajnokságon, ugyanabban a városban, ahol 2 évvel ezelőtt Európa-bajnoki címet szerzett. 52 kg-ban, miután 2011-ben Párizsban maradt, a világ bronzával.

Ez az ezüstérem fontos siker a román dzsúdós számára, aki 33 éven keresztül érte el a román judo történetének legjobb eredményét, amikor Constantin Nicolae Maastrichtban világbajnok volt. A világbajnokságon Románia immár rekordja 2 ezüst és 9 bronzérem.

A dzsúdó világranglista 6. helyezettje, Andreea Chitu az elődöntőben kiesett a lista 2. helyéről, a brazil Erika Mirandáról, a döntőben pedig Majlinda Kelmendivel, Koszovóért versenyző volt albán sportolóval találkozott, de a A Nemzetközi Judo Szövetség zászlaja, a legfelsőbb cím győztese, tavaly Rio de Janeiróban és a jelenlegi világelső. A döntőbe jutásig Andreea Chitu (született 1988. május 7.) tökéletesen teljesített, minden meccsét megnyerte az ippon: Christianne Lagendel (Mauritius-szigetek), Odette Giuffrida (Olaszország) és Mareen Kaeff (Németország) játékosa, az elődöntőben pedig bosszút állt a brazil Erika Miranda ellen, aki tavaly Rio de Janeiróban legyőzte a legfelsőbb verseny azonos fordulójában.

A bronzérmet Erika Miranda (brazil) és Natalia Kuziutina (orosz) kapta.

Tenisz

Simona Halep, a világranglista második helyezettje és a 2. helyezett kiemelt szettre volt szüksége múlt hétfőn, hogy 6-7 (2), 6-1, 6-2 besorolás nélkül legyőzze az amerikai teniszező Danielle Rose Collins-t (20 év) a WTA ranglistán, de a korábbi 553. hely 2012-ben, a US Open első fordulójában (US Open) az év utolsó Grand Slam-versenye.

Halep először játszik a második fordulóban a szlovák Jana Cepelova (WTA 65.) ellen, aki María Teresa Torro Flor (Spanyolország) 2-6, 7-5, 6-1-es kiesésével 62. helyezést ért el a rangsorban. A US Open második fordulójának kvalifikációját 60 420 dollárral és 70 WTA ponttal jutalmazzák.

A US Open utolsó kiadásában Halep bejutott a nyolcaddöntőbe, és az olasz Flavia Pennetta verte 6–2-re, 7–6-ra (3), a románnak ezután 280 pontot kellett védenie.

A US Open meccsei múlt hétfőn kezdődtek a New York-i Flushing Meadows-ban.

Sorana Cârstea is feljut az Open második fordulójába, 6-1, 6-1-re verte a brit Heather Watsont. Ez a győzelem 10 p WTA-t és 35 754 dollárt hoz a Cîrstea-nak.

Eddig Románia teljes sikere a US Openen Monica Niculescu volt a győztes a Jaroszlava Şhvedovával (Kazahsztán) vívott mérkőzésen, eredmény 6-7 (5), 6-1, 7-5. Így 5 képviselőnk van a második fordulóban a Flushing Meadows-on, ahol Simona Halep, Alexandra Dulgheru és Irina-Camelia Begu is kvalifikált.

A román Irina Begu és Alexandra Dulgheru bejutott az Open - US Open második fordulójába. A múlt kedden lejátszott mérkőzéseken Irina Begu 7-6 (7/4), 6-3-ra legyőzte Silvia Soler-Espinosát (spanyol), míg Alexandra Dulgheru Kristyna Pliskovát (6-3, 6-4) (cseh).

A román teniszező, Horia Tecău Lucie Hradeckával (cseh) áll együtt a US Open vegyes páros versenyén, az idei utolsó Grand Slam tornán - írja a verseny hivatalos honlapja.

Az 5. kiemelt Tecau és Hradecka az első fordulóban találkozik Hao-Ching Chan/Max Mirnîi (Tajvan-Fehéroroszország) párral. Chan és Mirnîi elvesztette az idei wimbledoni Grand Slam-torna döntőjét .

Az Openen vegyes párosban is a Florin Mergea és Elina Svitolina (Románia-Ukrajna) alkotta páros játszik az első fordulóban Casey Dellacqua/Jamie Murray (Ausztrália/Egyesült Királyság) játékosaival.

Ifjúsági Olimpia

Véget ér a Nanjing Youth Youth (Kína) második kiadása. A román atlétikai küldöttség két ezüstéremmel tér vissza az olimpiáról, amelyet két dobó szerzett: Rares Toader (súly) és Mihăită Novac (lándzsa). Az előző kiadásban, Szingapúr 2010-ben a román sportolók két ezüstérmet hoztak haza, Bianca Răzor (400 m) és Alina Rotaru (távolugrás), valamint egy bronzérmet, amelyet Bianca Răzor szerzett az Európa stafétabotjával (100 m + 200 m + 300 m + 400 m).

A 3x3-as kosárlabda viadalon múlt hétfőn a román női válogatott a második fordulóban 18–14-re kikapott Spanyolországtól, a férfi csapat pedig a második fordulóban 20–14-re legyőzte Szlovéniát, de a negyeddöntőben Franciaország 19-es vereséget szenvedett. -11.

Futball

Két román futballcsapat játszotta az első mérkőzés meccseit az Európa Liga rájátszásának múlt csütörtöki debütálásában. Ploieştiben a Petrolul 1–3-ra kikapott a zágrábi Dinamo horvátoktól. A vendégek min. 29, köszönet Duje Čopnak, aki 11 métert ért el. A Petrolul az első félidő végén döntetlent játszott az izraeli Toto Tamuz góljával.

1-1-es döntetlent ért el, és a románok két nagyszerű góllövési lehetőséget szalasztottak el a 70. percben, a portugál Felipe Teixeira, majd öt perccel később Adrian Mutu. A horvátok 2 - 1 gólt szereztek Duje Čop góljával. A zágrábiak 3: 1 arányú végeredményét a hosszabbítás utolsó másodperceiben hozták létre, a portugál Paolo Machado aláírt gólja miatt.

A holnap csütörtökön, Zágrábban lejátszandó második szakasz előestéjén a Petrolulnak kevés esélye van a kvalifikációra.

Ehelyett a rájátszás másik román csapata, a Giurgiu Astra volt az Európa Liga nagy meglepetése. Daniel Isǎilǎ edző tanítványai idegenben 2–1-re legyőzték a francia Olympique Lyont. A franciák a percben nyitották a gólt. 25, Steed Malbranque góljával.

Az Astra holtversenyben a min. 71., köszönhetően mind a nigériai Kehinde Fatai-nak. A 80. percben a brazil William Amorim megsérült a nagy területen, Constantin Budescu pedig a játékvezető diktálta a tizenegyest.

Így az Astra bejuthatott az Európa Liga csoportkörébe, amely ennek a csapatnak a története legjobb eredményét képviselné európai szinten.

Ludogorets vs. Steaua Bukarestből

-Az UEFA spanyol játékvezetői brigádot delegált a PFC Ludogorets Razgrad - FC Steaua Bukarest második mérkőzésére, amelyet ma szerdán rendeznek a Bajnokok Ligája rájátszásában.

A Steaua klub hivatalos honlapja szerint a spanyol brigádot Alberto Undiano Mallenco irányítja, segíteni fog Roberto Díaz Pérez del Palomar és Juan Carlos Yuste Jiménez.

Az asszisztenseket kinevezték Carlos Clos Gómeznek és Xavier Estrada Fernándeznek, míg a játékvezető helyettese Pau Cebrian Devis lesz.

Alberto Undiano Mallenco 40 éves pamplonai spanyol játékvezető, akit 2004-ben akkreditált a FIFA. Ő volt az egyetlen spanyol játékvezető, aki jelen volt a 2010-es világbajnokságon, és számos mérkőzést rendezett az UEFA Bajnokok Ligájában és az UEFA Európa Ligában. .

Augusztus 27., szerda este Szófiában kerül megrendezésre a Ludogorets - Steaua turné. Az első szakaszban a román bajnok 1-0-ra nyert. Simona vagyok. Eddig a sport.