A korábbi világelső 1-6, 7-5 és 6-1 győzelmet aratott és bejutott az elődöntőbe

Carla engedett a kanadai Eugenie Bouchardnak (7-6 (4), 2-6, 7-5)

suбrez

Garbièe Muguruza sajnálkozik, miután Maria Sharapova legyőzte. PASCAL GUYOT AFP

A spanyol tenisznek továbbra is várnia kell egy elődöntősre a Roland Garroson. Az utolsó két 14 évvel ezelőtti, Arantxa Sánchez Vicario Y Conchita Martinez, azok a játékosok, akik megváltoztatták női teniszünk történetét. Olyan sok Carla Suбrez Mit Garbièe Muguruza elég erősen kopogtak az ajtón.

Maria Sharapova Ez lezárta Garbi Muguruza félelmetes kalandját a Roland Garrosnál. A korábbi világelső 1-6, 7-5 és 6-1 győzelmet aratott és bejutott az elődöntőbe a Roland Garroson. Ismét megmutatta óriási lelkesedését és önértékelését, hogy legyőzze a nagyon kedvezőtlen pontszámot és a felhalmozódott nyolc kettős hibát.

A spanyol-venezuelai teljes forrástól kezdte a győztes tehetetlenséget, mivel túlterhelt Serena Williams a második körben lassan kell hígítani, különösen az öt törőgolyóból, amely a harmadik szett negyedik játszmájában volt, ami lehetővé tette volna, hogy egyenlő legyen kettő.

A játék kezdete kivételes volt. Katasztrofális Šarapova járult hozzá, akit a jelenlegi elvitt, taktikai változatok nélkül, egyszerű és szabálytalan játékában.

Az emlékezetében nagyon jelen lévő Williams elleni győzelmével Muguruza bátran és határozottan alkalmazta magát, és az első szettben akár háromszor is megtörte egy elrontott játékos adogatását. Serena és Li Na, Az orosz nő a párizsi hódításainak második, nyitott képét látta, amely ötödik lehet „nagyjainak”. Talán nem volt olyan ereje, mint egy hét évvel fiatalabb riválisnak, a saját utolsó álcája alatt kovácsolva, profi ütőnek, fejében is nagyon erősnek, és olyan vetítéssel, amely némileg hasonlítható a sajátjához, amikor bajnok volt. Wimbledonban csak 17 évesen.

Suбrez csalódás gesztusa a Bouchard elleni mérkőzésen. AFP

Muguruza nehéz helyzetekkel nézett szembe, például Sharapova két bréklabdájával 4-1-re állt a második. Nemcsak ő mentette meg őket, hanem ő ment tönkre. A másik kényes pillanatban sem rettentette el 4–4-es és 0–30-as eredményekkel, de nem is kritikus, mivel ő irányította a pártot, nehéz kézzel és elég fejjel. Nem úgy a második szett tizenegyedik játszmájában, amikor 0-30-ról engedte ellenfelét, hogy feladja a szervát. Sharapova megtört, majd kihasználta a harmadik szettet, hogy egyenlítse a konfrontációt.

Sharapova „gyere” a tekintély kihirdetése volt, egy szemtelen kiabálás, amely az ellenfelére irányított tekintetet kísérte, arra a fiatal lányra, aki első „őrnagy” szobájában való jelenlétében megkérdőjelezte a tehetségét. Az orosz elkezdett jobban mozogni a homokon, helyreállítóként viselkedni, amivel Muguruza egyre több, már bajban lévő, ismeretlen területre vitt labdát ütött azokra a rövid távolságokra, ahol a tapasztalatok nagyobb súlyt kapnak. Muguruza álma a Philippe Chatrierben halt meg, ahol a Williams fölötti nagy győzelmével kezdődött. De minden jelzi, hogy rettenthetetlen lépése folytonosan folytatódik, hogy a közvetlen jövőnek van hely, amely megfelel neki.

Carla Suбrez fájdalmas veresége

Nem sokkal azután, hogy a venezuelai születésű teniszező három szettben ment Sharapova ellen, a kanári-szigeteki is megtette, szintén hosszú távon. A vereség, ha lehet, fájdalmasabb volt, mert az első és a harmadik időszakban egyértelmű előnyei voltak.

Az induló öt játszmával kettőre uralta, és volt egy labdája, amelyet elvitt, mielőtt a tiebreakerbe esett. Az utolsó 4-1-es előnnyel a kezében volt. Bouchard nyert 7-6 (4), 2-6 és 7-5.

A kanári-szigetek nem tudta érvényesíteni tapasztalatait a kanadai impulzív és időnként pusztító teniszével szemben, akit 19 évesen az uralkodó generáció részévé hívnak. Erőteljes, testes, rendkívüli ütéssel Bouchard csak az első mérkőzésen remegett, kettős hibával tűnt el. A harmadik lehetőségnél aláírta a győzelmet, két órával és 22 perckor fejezte be a mérkőzést.

A negyeddöntős 2008-ban, a Barcelonában kovácsolt teniszező egy lépésre volt karrierje legfontosabb győzelmétől, röviddel azután, hogy megszerezte első címét Oeirasban. Mérsékeltebb és időnként uralkodó Carla Suбrez nem tudta, hogyan kezelje édes előnyeit. Bouchard, aki szintén elődöntős az Australian Openen, megerősíti az ütő által felkeltett sok elvárást.