36 évesen februárban visszatért a lejtőkre, miután megszülte Olympia lányát, és tegnap hozzáadta 15. egymás utáni győzelmét a tornán.

Serena Williams februárban tért vissza a teniszbe, miután megszülte lányát, Olympiát, aki húgával, Venusszal Fed Kupa párosot játszott. Azóta öt mérkőzést nyert meg a WTA-körversenyen, és hármat elvesztett: a rangsorban szereplő húgával szemben., az Indian Wells harmadik fordulójában, a 22 éves Naomi Osaka ellen Miami első fordulójában, és visszalépett a Roland Garros-tól, mielőtt Maria Saparova ellen játszott volna.

futárnak

Tegnap megnyerte egymás utáni tizenötödik meccsét Wimbledonban, amely 2015-ben és 2016-ban győzött, de a szervezet, amely 25-ösnek nevezte el, amikor hosszú távolléte után 183-as ranglistán rangsorolt, nem ütemezte a visszatérését a holland Arantxa Rus ellen, 105, a Központi Bíróságon, de az Egyben. Ez inkább a szórakoztatás, mint a költői igazságszolgáltatás terjesztésének politikája.

A Williamsek közül a legfiatalabb visszatérése olyan rendkívüli, 36 éves korában, hogy a brit sajtó teret adott a szakemberek magyarázatainak arról, hogy a 23 Grand Slam-bajnokság győztese miért nem fogyott le, amikor szoptatta csecsemőjét. Serena szünetet tartott a vasárnapi sajtótájékoztatóján ebben a kérdésben, és női újságírókkal vitatkozott a kérdés tudományáról.

A szokásos édességével, amely ellentétben áll a bírósági hevességgel, Williams arra kérte, hogy emlékeztesse a hárompontos kérdésekre, mert "nekem van egy új anyám agya". Annak ellenére, hogy ragaszkodtak ahhoz, hogy a boldogság és a teljesítmény minden eddiginél nagyobb versenyképességet ad neki, két kétely maradt: koncentrációs képessége és jobb mellkasának állapota.

Miután Párizsban megsebesítette magát, három héten át naponta kétszer rehabilitációs gyakorlatokon esett át, és csak Londonba érkezve gyakorolta a szolgálatot annak igazolására, hogy használhatja-e az egyik fő fegyverét a tornán. Nem érte el a múlt sebességét, de az első szett végén első adogatásai 185 kilométer/órát tettek ki.

Ma Nadal és Muguruza veszi fel a küzdelmet, míg tegnap Federernek nem voltak problémái Lajovic ellen

Koncentrációja azt a meccs alakulását mutatja, amelyben Rus a kedvenceket meglepő eredményekkel jó meccset játszott. Az első szettben Williams 2-0-ra ment előre, 2-2-re találkozott, és a tizenegyedik játszmában megtörte riválisát, így 7-5-re nyert. A másodikban egymás után három játszmát nyert, hogy legyőzze az újabb szervizszünetet, és 6-3-ra nyert egy utolsó játszmában, hat szettlabdával. Egy óra és 27 perc versenyző tenisz jól játszott fázisokkal, a későbbiekben felismerhető némi szorongás a jó játékért és a szél okozta kellemetlenségek miatt. A Centralnál mindez rövid és elegáns volt. Roger Federer 79 perc alatt megszabadult Dusan Lajovictól (6-1, 6-3, 6-4).

Az érzelmi megjegyzés pedig a svájci Stan Wawrinka Dimitrov elleni győzelmével járt 1-6, 7-6 (3), 7-6 (5) és 6-4 arányban, hogy Wimbledonban megszerezhesse az állítását. A héten a világ 224. helyére került, a világranglistán elsüllyedt, miután feladta a Roland Garros első fordulóját és fizetett érte a 2017-es döntő lejátszása után, a 33 éves háromszoros Grand Slam-bajnok tudta a győzelmet a dicsőségig.