Serena Williams amerikai teniszező.

williams

Az amerikai Serena Williams, A világ első teniszezője kiesett ezen a szombaton a wimbledoni tornáról, amikor a franciáknak esett Alizé cornet harmadik körben.

Cornet 1–6, 6–3 és 6–4-re nyert egy olyan meccsen, amelyben a wimbledoni ötszörös győztes amerikai nagyon gyengén játszott, 28 kénytelen hibát követve el.

Francia Alizé Cornet.

A francia, a világ huszonnegyedik játékosa honfitársával találkozik a nyolcaddöntőben Eugenie bouchard, amit rákényszerítettek a németre Andrea Petkovic 6-3 és 6-4.

A Williams nővérek közül a legfiatalabb, 32, az All England Club ötszörös bajnoka, az utolsó szezont elvesztette a bajnokság negyedik fordulójában.

Idén az amerikai nem tudta legyőzni a második fordulót a Roland Garroson, ahol kétszer nyert, sem pedig Ausztráliában a negyedik, egy Grand Slam-versenyen, amelyet ötször nyert meg.

Nadal továbbjut a negyedik fordulóba Wimbledonban

Ugyanaz az eleje és ugyanaz a vége a spanyol Rafa Nadalnak.

Nadal legyőzte az idei Wimbledonban újabb rendhagyó kezdést, amely 6–7 (4), 6–1, 6–1, 6–1-es győzelemmel zárult. Mihail Kukuskin Egy esős szombaton, amely káoszt váltott ki a műsorban.

Zárt tetővel játszik a Center Courtban, és az eső miatt további 16 meccset felfüggesztve Nadal három meccsen harmadszor veszítette el az első szettet.

De az előző meccsekhez hasonlóan felépült, hogy megnyerje a következő három szettet és a negyedik fordulóba lépjen, új lépésben arra törekedve, hogy megszerezze harmadik címét az All England Club-ban.

Amikor a mérkőzés befejeződött, Nadal a karszalagokat dobta a tömeg elé, és az egyiküket sárga színű, spanyol zászlókat viselő szurkolói csoportnak adta.

Nadal ezután a Royal Boxra nézett és köszönt David beckahm, aki tapsolva állt.

Ez az első alkalom, hogy Nadal 2011-es döntője óta elérte a második hetet az All England Club-ban. Tavaly az első körben, a másodikban pedig 2012-ben veszített.

Idén első fordulójában a spanyol elveszítette az első szettet a szlovák ellen Martin Klizan. A második fordulóban ugyanezt tette Lukas Rosol, a cseh játékos ellen, aki öt szettben verte meg itt 2012-ben.

De a kezdetek ellenére felépült, és megnyerte három meccsét.

Federer kiküszöböli a kolumbiai Giraldót

A svájci teniszező Roger Federer, Wimbledonban a 4. kiemelt, a szombati nyolcaddöntőbe kvalifikálta magát a kolumbiai legyőzésével Santiago Giraldo, aki soha nem jutott ilyen messzire egy Grand Slam-tornán.

A hétszeres wimbledoni győztes 32 éves Federer 1: 20-ban 6-3, 6-1, 6-3-ra nyert az All England Club középső pályáján lejátszott mérkőzésen.

A svájciak a második fordulóban a spanyolokkal találkoznak Tommy robredo.

A 26 éves Giraldónak, aki Pereirában született, lehetősége volt először kvalifikálni a Grand Slam-torna nyolcaddöntőjébe - jelenléte a nyolcaddöntőben már személyes rekord volt.

Ha ez sikerült volna, akkor ő lett volna az első kolumbiai, aki bejutott Wimbledonban a kieséses szakaszba.

Giraldo jól kontrázta Federer első feltöltéseit a hálóra, de a svájciak nem tűntek félelmetesnek.

Forrása változatos, és az első körben elért 10 győztes lövése minden lehetséges helyről érkezett.

Ráadásul jól szolgált: 8 közvetlen szolgálati pontot (ász) szerzett, és első adogatásainak 72% -át alakította át pontra.

Giraldo ász nélkül fejezte be a játékot, és csak a két pontot vesztette el, hogy megtörje az élvezetes adogatást.

A kolumbiai 17 győztest ért el, szemben a 27-gyel, amelyet Federer küldött.