Az amerikai Serena Williams 6-1, 7-6 (5) engedett a szlovák Daniela Hantuchova tolásának az Australian Open harmadik fordulójában, amely figyelte, ahogy utolsó bajnoka több fájdalommal, mint dicsőséggel búcsúzik.

búcsú

Hantuchova négy mérkőzésen először verte meg a Williams kiskorúját, aki a tavalyi US Open negyedik fordulójában elszenvedett veresége óta problémái miatt eddig csak egy mérkőzést játszott, szeptemberben Pekingben. Térd és boka a bal oldalon láb.

A szlovák szépség végül legyőzte Serenát, aki eddig sem tudott szettet nyerni. A Williams közül a legfiatalabb nyert korábban Wimbledonban és az Egyesült Államok nyílt nyílt nyílászáróján 2002-ben, valamint tavaly Dubajban, de Melbourne-ben túlsúlyt mutatott be, és korábbi ereje következésképpen sok egész számot csökkent.

Hantuchova a nyolcaddöntőben az orosz Maria Sharapovával találkozik, aki bár az előző fordulóban problémái voltak az amerikai Ashley Harkleroad legyőzésével, a második szettben három szettet mentve (6-1 és 7-5), elengedte a kar és

60 perc alatt erőteljes 6: 0 és 6: 1-re elpusztította a horvát Jelena Kostanicot.

A szlovák győzelme megakadályozza a Serena Williams – Maria Sharapova párharcot, és ezzel megismétli a 2004-es wimbledoni döntőt és a Masters-döntőt ugyanabban a szezonban, mindkettővel az orosz játékos győzelmével.

Eközben az amerikai Lindsay Davenport, az első favorit volt azok közül, akik szenvedtek a legjobban, hogy kibírja a mai magas hőmérsékletet, és az orosz Maria Kirilenko-val fejezze be mérkőzését.

A mérkőzést a Rod Laver Arena pályán játszották, amely egyike a csúszó tetővel rendelkező kettőnek, és Davenportnak végül sikerült 6-4, 4-6 és 6-2 győzelmet aratnia, de a meccs során rengeteg zsák jégre volt szüksége. enyhíteni az erős hőt, amely kényszerítette a

szervezők, hogy állítsák le a játékot a külső pályákon.

A nap hosszú volt, és tele volt meteorológiai incidensekkel, az elviselhetetlen forróság miatt, amely a magas hőmérsékletre vonatkozó szabály gyakorlatba ültetését kényszerítette, amely lehetővé teszi a mérkőzések felfüggesztését, nagy vihar következett be, aminek következménye az eső, amely több egyéni párharc elhalasztására kényszerült, annyi duplát függesszen fel. Hála istennek, hogy a Vodafone pályának és a Rod Laver Arénának csúszó tetője van, és nekik köszönhetően a program mérsékelten megtakarítható.

Davenport a második szett végén hosszabbítást kért a ruházat átöltözéséhez, és ez az intervallum lélegzetet vett és újratöltötte az 18 éves moszkovita legyőzését, aki tavaly Pekingben szerezte meg első szakmai címét.

A Palos Verdes játékosa most az orosz Svetlana Kuztnesovával, az Egyesült Államok nyílt bajnokságának 2004-es győztesével mérkőzik meg, amelyen Lyndsay az elődöntőben vereséget szenvedett a „Sveta” ellen.

Az orosz ma 6-3 és 6-1-re verte az olasz Mara Santangelót.

A már bezárt tetővel a belga Justine Henin-Hardenne 6–4 és 6–1-re verte a francia Virginie Razzanót, a Conchita Martínez Granados hóhérját. És ez lesz a belga, Roland Garros bajnok, a spanyol Virginia Ruano riválisa, aki 6-3 és 6-3-ra verte az amerikai Laura Granville-t.

Alul egy orosz párharc lesz Elena Vesnina és Nadia Petrova között.

A férfiak sorsolásán az amerikai Andy Roddick, második kiemelt erőteljesen betört a nyolcaddöntőbe.

A tavalyi Semfinalisa, az omhaiak 82 perc alatt 6–1, 6–2 és 6–2-re dobták a francia Julien Bennetaut. Roddick az első 18 meccsből 17-et nyert, végül 17 ásszal nyerte meg a játékot. Anélkül jutott el a második fordulóba, hogy egyetlen szettet is feladott volna, ez figyelmeztetés következő riválisára, a ciprusi Marcos Baghdatisra, aki 6–2, 6–1 és 6–2-re verte a német Denis Gremelmayrt.

Három órás és 47 perces maratonon a francia Fabrice Santoro, a tabellán maradók közül a legidősebb játékos, 33 éves, túlélte az erős hőséget, és 6-3, 6-2, 5-7-re legyőzte az argentin Gastón Gaudiót., 1-6, 6-4 a kimerültség küszöbén.

Santoro képe, amelynek nyakán, fején és mellkasán jégzsákok borítják a testét, a mai nap képe volt.