• Twitter
    • WhatsApp
    • Távirat
    • Email

Spanyolország a hétvégén hozzáadta a hetedik 19 éven aluli európai bajnoki címét, miután Borja Mayoral és Matías Nahuel góljával 37–77 perc alatt 2–0-ra legyőzte Oroszországot a görög Katerini Városi Stadionban.

spanyolország

Gaby Alonso, Montevideo - Twitter: @Gabriela_Alonso

A spanyol futball sikere új generációt ugrott meg, és vasárnap örömet okozott egy új kontinensbajnokságnak, Luis de la Fuente által kiválasztottak erőfeszítései alapján, akik az elődöntőben jöttek legyőzni Franciaországot.

A Dmitri Khomukha által kiválasztott oroszok megnehezítették La Rojita embereit, azonban nyolc perccel a szünet előtt, és Marco Asensio lövését követően a keresztléc elutasította Mayoral fejesével a kaput nyitva.

Az első félidőben kapott gól után már a kiegészítésben és Oroszországgal annyi hangsúly nélkül, bár továbbra is élvezett olyan alkalmat, amely veszélyeztette Antonio Sivera védett gólját, jött az utolsó 2–0, Matías Nahuel munkája, aki ugrott három perccel azelőtt, hogy Alfonso Pedraza helyére lépett volna.

A mérkőzés részletei

SPANYOLORSZÁG (2): Antonio Sivera, Jorge Meré, Jesús Vallejo, Aarón M. Caricol, Borja San Emeterio (Antonio Marín 81´), Mikel Merino, Rodrigo H. Cascante, Alfonso Pedraza (Matías Nahuel 74´), Dani Ceballos, Marco Asensio és Borja Mayoral ( Carlos Fernández Luna 89´).

OROSZORSZÁG (0): Mitrjukin, Makarov, Csernov, Hodzsanijazov, Jakuba, Guliev, Barinov, Sheydaev, Golovin (Zuev 46´), Melkadze (Bezdenezhnykh 62´) és Gasilin (Zhemaletdinov 70´).

CÉLOK: Mayoral (37 perc) és Nahuel (77 perc).

REFERENCIÁK: Anthony Taylor (angol), Dennis W. Rasmussen (dán) és Nemanja Petrovic (szerb).